Adli Tıp Kurumu, Samsun İçin Büyük Bir İhtiyaçtır!

Samsun’da vefat edenler yaklaşık 350 km uzaklıktaki Trabzon’a otopsi için gönderildiğine dikkat çeken Sevdamız Samsun Platformu Yönetim Kurulu üyeleri, Adli Tıp Kurumu, Samsun için büyük bir ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Samsun 28.03.2021, 15:10 28.03.2021, 17:09
Adli Tıp Kurumu, Samsun İçin Büyük Bir İhtiyaçtır!

Adli Tıp Kurumunun Samsun için büyük bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Sevdamız Samsun Platformu Yönetim Kurulu üyeleri, Samsun'un tüm siyasetçilerini, dernekler ve STK’larını Samsun’a Adli Tıp Kurumu’nu kazandırmak için tek yürek tek bilek olmaya davet etti.

Samsun’da vefat edenler yaklaşık 350 km uzaklıktaki Trabzon’a otopsi için gönderildiğini İnsanlar acılarının yanı sıra yüzlerce kilometre uzaktaki Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na hayatını kaybeden yakınlarının gidip gelmesini beklediklerini belirten Sevdamız Samsun Platformu yöneticileri lazılı basın açıklamalarında şunları söyledi:

"Samsun’un orta Karadeniz’in merkezi konumunda olması ve etrafındaki illerinde ihtiyaçları gözetildiğinde Samsun’a Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın kurulması çok yerinde bir karar olacaktır. Sevdamız Samsun Platformu olarak bizler her zaman şehrimizin menfaatleri savunmak için yola çıktık. Mikro milliyetçiliğe karşı durarak, makro kardeşliği savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz. Biz Trabzon’daki Adli Tıp Kurumu Samsun’a taşınsın demiyoruz. Çünkü doğu Karadeniz bölgesinde de birçok ilin ihtiyacı var. Samsun’a da kurulmasını istiyoruz. Trbabzon, doğu karadenize hizmet verirken, Samsun da orta karadenizin ihtiyaçlarına cevap verecektir. Hem adli vakalarda daha hızlı sonuçlar alınacaktır hem de vatandaşlar hayatını kaybeden yakınlarını yüzlerce km yola götürüp getirmekten kurtulacaktır. Bu nedenle şehrimizin tüm siyasetçileri, dernekleri ve STK’larını tek çatı altında toplanarak Samsun’a Adli Tıp Kurumu’nu kazandırmak için tek yürek tek bilek olmaya davet ediyoruz."

Sevdamız Samsun Platformu Yönetim Kurulu

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)