Adnan Öz, Karadeniz 6. Kitap Furarı'nda Okuyucularıyla Buluştu

Karadeniz 6. Kitap Fuarı'nda okuyucularıyla buluşan Adnan Öz, kitaplarını imzaladı. 9 gün boyunca açık kalacak olan kitap fuarında okuyucularıyla bir araya gelecek olan Öz, açıklamasında, Samsunlu olmaktan gurur duyduğunu, kitap severlerle ve okuyucularla bir araya gelmekten gurur duyduğunu ve mutlu olduğunu belirtti.

Samsun 15.02.2020, 23:24 16.02.2020, 10:20
Adnan Öz, Karadeniz 6. Kitap Furarı'nda Okuyucularıyla Buluştu

Karadeniz 6. Tüyap Kitap fuarında okuyucuları ile buluşacak olan Yazar ve Şair Adnan Öz okuyucularıyla buluştu. 15-23 Şubat tarihlerinde açık kalacak olan Tuyap Samsun Kitap Fuarı'nda Adnan Öz'ü standını ziyaret eden kapsamhaber Genel Yayın Yönetmeni Ramazan Çağlar, bir Samsunlu olarak kısa bir zaman içinde Türk kültürüne 6 kitap kazandıran Adnan Öz'ü tebrik etti.

Çağlar, Yazar ve okuyucuları bir araya getiren bu tür etkinliklerin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, "insan iradesiyle bir şeyleri öğrenebilme yetisine sahiptir. İnsanın, öğrenme faaliyetinde en önemli şey kitaptır. Atalarımız hâkim olduğu her coğrafyada ilk yaptığı iş kütüphaneler kurmak olmuştur. Bu anlamda çocuklarımıza ve gençlerimize mutla kitap okuma alışkanlığı sağlayacak etkinliklere ihtiyacımız vardır. Bu anlamda yazar ile okuyucuyu buluşturan kitap fuarları da kitap okumaya teşfik edici örnemli bir etkinlik olmuştur." dedi.

Yazar ve Şair Adnan Öz'de yaptığı açıklamada, kitap okuma alışkanlığı toplumun tüm katmanlarına sirayet etmesi gerektiğini belirterek, TÜİK verilerine göre, Türkiye'nin kitap okumayla ilgili ciddi sıkıntılar bulunduğunu, Bilginin ve kültürün artması demek bir milletin kalkınması demek, geleceği daha sağlam ve emin ellere teslim etmek demek olduğunu belirtti. 

Adnan Öz’ün daha önce yayınlanmış Dayı Cemil/Güzel adamDikine gibi deneme ve Gerçekler Acıtır ile Yüreğe Gömülen Veda roman ve Anneye Ağıt şiir denemeleri - kitaplarıyla birlikte 6. kitabı yayınlandı. 

Samsunlu Yazar Adnan Öz'ü daha yakından tanımak isteyenler, şiir, roman ve öykülerini seven okuyucular  6. Tüyap fuarında yazarla buluşma ve tanışma fırsatını da yakaladı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)