AGD Yaz Etkinlikleri Bu Yıl da Dopdolu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV), “Yaz bizimle bir başka!” sloganıyla ortaokul öğrencilerine yönelik Yaz Etkinlikleri programının kayıtlarıni başlattı.

Samsun 16.06.2021, 13:23 16.06.2021, 13:37
AGD Yaz Etkinlikleri Bu Yıl da Dopdolu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV), “Yaz bizimle bir başka!” sloganıyla Yaz Etkinlikleri programının kayıtları başladı.

5 Temmuz – 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında 6 hafta boyunca sürecek Türkiye’nin 81 ilinde tüm il ve ilçelerde gerçekleştirilecek yaz etkinlikleri ile gençler verimli bir yaz geçirecekler. 

AGD’nin Yaz Etkinlikleri, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adabı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, sosyal medya kullanımı gibi dersleri ile öne çıkıyor. Sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerin de içerisinde olduğu, öğrencilerin eğlenirken öğrendiği ve tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik dönemi olacak.

AGD’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesini hedefleniyor.

AGD Ortaokul Komisyonu’nun, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği kâşif grupları sayesinde öğrenciler yaz dönemi haricinde de yıl boyu eğitimlerden faydalanabiliyorlar. AGD Yaz Etkinliklerine katılım sağlamak isteyen öğrenciler kendilerine en yakın AGD Temsilciklerinden kayıt yapılabilecekler. Konu ile alakalı detaylı bilgiye AGD Ortaokullar resmi sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)