Ahmet Korkmaz , 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı

Genç MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Korkmaz , 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

Samsun 01.05.2021, 21:59
Ahmet Korkmaz , 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı

Emek ve alın teriyle Türkiye’nin büyümesinde ve kalkınmasında önemli rol oynayan işçi ve emekçilerin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayan Genç MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Korkmaz, "1 Mayıs’ın bütün çalışanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

Genç MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Ahmet Korkmaz’ın 1 Mayıs mesajı şöyle: “1 Mayıs, Türkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan’ında, ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak kutlanması kabul edildi. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

Dünyada insan merkezli en önemli iki ekonomik değer vardır. Bunlardan birisi emek, diğeri ise zekâdır. Hükümetimiz yaptığı düzenleme ile çalışan insanların emek ve zekâ bileşkesine duyduğu saygıyı en açık biçimde vurgulamıştır. Dünyada sanayi devrimi ile başlayan süreç kapsamında çalışan insanların emeklerinin sömürülmesine karşı duyulan tepkinin, organize bir karşı koyuşu olan 1 Mayıs’ın bütün çalışanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”

Bugünü anlamlı kılmak ve farkındalık oluşturmak adına Genç MÜSİAD Samsun Şubesi üyeleri de, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, emekçi ve çalışanlarıyla fotoğraf vererek bu zor günlerde her daim yaşama emekleri ile değer katan, çalışan, üreten emekçilerimizle beraber yan yana, omuz omuza bu günleri de atlatacağız mesajı verdiler .

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)