Ahmet Seven "Çarşamba'da bisiklete binmeli" dedi ve Bisikletle Stres Attı

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Arş Yazar Ahmet Seven, bisikletin bir çok faydalarını sayarak; "Çarşamba'da bisiklete binilmeli... Burada bisiklet kullanmak güzel. Bisiklet kültürü artırılmalı. Bu güzel ilçede bisiklet gezintisi insana son derece keyif veriyor. " dedi.

Samsun 03.06.2017, 03:02 03.06.2017, 03:21
Ahmet Seven "Çarşamba'da bisiklete binmeli" dedi ve Bisikletle Stres Attı

Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, bisiklet kullanımına dikkat çekerek bisiklet kültürünün artırılması gerektiğini savundu.

Ahmet Seven mesajında şunları söyledi;

BİSİKLET SAĞLIKTIR

"Çarşamba'da bisiklete binilmeli... Burada bisiklet kullanmak güzel. Bisiklet kültürü artırılmalı. Bu güzel ilçede bisiklet gezintisi insana son derece keyif veriyor. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmiyor. Ayrıca trafiği önemli ölçüde rahatlatacağı kanaatindeyim. Her yıl bisiklet şenliği veya yarışmaları yapılarak bu hususa dikkat çekilmeli. Vatandaşımızın ilgi ve sevgisi artırılmalı. Yöremizin en fazla bisiklet kullanan ilçelerinden birisi olan ve bu anlamda önemli bir geçmişe sahip bulunan Çarşamba ülkemize daha fazla örnek olmalı. Çarşambalı yetkililerin bu konuda gerekli adımları atacağından kuşkum yoktur.

"ÇARŞAMBALILARA TEŞEKKÜRLER"

Biliyorsunuz yapılan araştırmalar bisiklet kullanmanın başta stres olmak üzere; şişmanlık, sırt ağrısı, metabolizma hastalıkları ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarını giderdiği, daha sağlıklı ve mutlu bir bireye dönüştürdüğünü ortaya çıkarıyor. Bunların haricinde kişinin dayanıklılık gücünü artırması, stresle baş etmesine yardımcı olması, yağ yakımı ve kilo kontrolünü sağlaması, eklemleri güçlendirmesi, sırt, bacak, basen, kalça, karın ve kol kaslarını çalıştırması, kondisyonu artırması açısından da insan sağlığı için oldukça faydalı. Bisikletten vazgeçmeyen Çarşambalılara ayrıca teşekkür ediyorum"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)