Akademik Düşünce Enstitüsü'nden 19 Mayıs'ta 19 Okula 1919 Kitap

Akademik Düşünce Enstitüsü Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÖZ, 29 Ekim’de “19 Mayıs’ta, 19 Okula, 1919 Kitap” adlı sosyal sorumluluk projesini, hazırladıkları tanıtım filmi ile sosyal medya üzerinden duyurdu.

Samsun 31.10.2018, 20:02 26.09.2020, 02:55
Akademik Düşünce Enstitüsü'nden 19 Mayıs'ta 19 Okula 1919 Kitap

Sosyal sorumluluk projesini hazırladıkları tanıtım filmi ile sosyal medya üzerinden duyuran Akademik Düşünce Enstitüsü Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı ÖZ, "29 Ekim’de saat 19:19’da sosyal medya hesaplarımız üzerinden, “19 Mayıs 1919’un 100. yılında 19 Okula, 1919 Kitap Bağışı Kampanyası” etkinliğimizi yönetim kurulu üyelerimizin de rol aldığı tanıtım filmimizle duyurduk." dedi.

1.5 yıl önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri tarafından kurulan akademikkaynak.com bugün farklı il ve üniversitelerden 60 araştırmacı ve 8 akademisyenin çalışmalarını paylaştığı Samsun merkezli oluşum haline gelmişti.

Geçtiğimiz günlerdeakademikkaynak.com. yönetimi, oluşumu resmiyete dökerek Akademik Düşünce Enstitüsü Derneğini kurdu. 9 farklı ilde temsil edilen dernek, sosyal bilimler alanında bilimsel çalışmalarla ve sosyal sorumluluk projeleriyle faaliyet gösteriyor.

İLGİ ve SEVGİDEN MUTLU OLDUK

Akademik Düşünce Enstitüsü Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÖZ, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada; “Geçen sene “Köy Okullarına Kitap Yardımı” adlı sosyal sorumluluk projemizle, kendi araştırmacılarımızın kitap bağışları ve sosyal medya üzerinden toplanan 700 kitabı, Samsun’un yanı sıra Van, Burdur ve Konya’da da birer okul olmak üzere toplamda 5 okula bağışladık. Öğrencilerin bizlere gösterdiği ilgi ve sevgi hem bizi mutlu etti, hemde daha anlamlı bir etkinliği planlamamıza vesile oldu. Etkinliğin detaylarına geçmeden önce projeyi hazırlayan Genel Sekreterimiz Kaan Akman ve tanıtım filmimizi hazırlayan Başkan Yardımcımız Emre Mutlu başta olmak üzere, tüm yönetim kuruluna ve tanıtım filmimizde oynayan halkımıza teşekkür ediyorum." dedi.

"GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR SAMSUN"

29 Ekim’de saat 19:19’da sosyal medya hesapları üzerinden, “19 Mayıs 1919’un 100. yılında 19 Okula, 1919 Kitap Bağışı Kampanyası” etkinliğine yönetim kurulu üyelerinin de rol aldığı tanıtım filmimizle duyurduklarını belirten Öz,"Kampanyamız kapsamında şuan için kitap gönderimi yapılacak iller: Mersin, Karaman, Giresun, Bilecik, Edirne, Burdur, Kilis, Kayseri, Bursa ve Konya olarak belirlendi. Gelen talep doğrultusunda yeni illerde eklenecek hedefimiz 19 il.

Samsun’da da okul yerine bu sene yetiştirme yurduna kitap bağışında bulunmayı planlıyoruz. Bu kampanya vesilesiyle en az 1919 kitabı Güneşin doğduğu şehir Samsun’dan farklı illerdeki ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde öğrenim gören öğrencilere ulaştıracağız.Bu noktada halkımızın da kitap bağışlarıyla katılımını bekliyoruz. Kitap bağışında bulunmak isteyenler, kitaplarını dernek binamıza getirebilir yada internet sitemizde bulunan iletişim kanalları üzerinden bizimle iletişime geçebilirler.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)