Akcagöz, Çifte Bayramı Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Samsun 29.08.2017, 10:16 29.08.2017, 10:24
Akcagöz, Çifte Bayramı Kutladı

30 Ağustos tarihinin, 'Ya istiklal ya ölüm' şiarıyla çıkılan yolda kazanılan bir bağımsızlık mücadelesinin, galibiyetle sonuçlandığı ve millete bağımsız bir ülkenin teslim edildiği bir tarih olduğuna işaret eden Tufan Akcagöz, "30 Ağustos Zafer bayramımız kutlu olsun. Hemen akabinde Kurban bayramını idrak edeceğiz.

İki bayramı bir arada kutlamanın coşkusu içerisindeyiz. Bundan 95 yıl önce, bitmiş bir Osmanlı Devleti'ni işgale hazırlanan emperyalist devletlere karşı verilen mücadele sonucunda elde ettiğimiz zafer, adını dünya emperyalizmle mücadele tarihine altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kuvvayı milliye mücadelesine destek veren, Anadolu kurtuluş savaşında canını hiçe sayan binlerce şehit ve gazimizi saygı ve minnetle anıyorum. Onlara çok şey borçluyuz. Bu vatan, onların bize emanetidir. Onlar, bu kutlu mücadeleyi vermiş olmasa, bu gün bu topraklarda özgürce yaşama olanağı bulamazdık. " dedi.

30 AĞUSTOS VESİLE OLMALIDIR

Atatürk'ün ve Cumhuriyet felsefesinin unutturulmaya çalışıldığını ve bunun da bir emperyalist oyun olduğunu dile getiren Tufan Akcagöz, "Emperyalizmin, bu topraklar üzerindeki emelleri bitmiş değil. Bu nedenle, kaybettikleri yerden, düştükleri yerden ayağa kalkma çabası içindeler. Bugün, Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet'e düşmanlık içinde olan herkes bu emperyalist planın, bilinçli ya da bilinçsiz figüranıdır. 30 Ağustos, bir milletin hayat memat destanıdır. Bu destanın büyüklüğü, medya gücüyle ya da başka propaganda araçlarıyla sağlanmış değildir. Bu zafer, hepimizin zaferidir. Bu kurtuluş destanını, Türk tarihindeki başka önemli tarihi vakıalarla mukayese etmek, başka tarihi olaylarla yarıştırmak isteyenler, 95 yıl öncesinin rövanşını almak isteyen odaklarla fikri iş birliği içindedirler. Bugün, sistemli olarak Atatürk büstlerine yapılan saldırılar, hep bu şer planın ortak parçasıdır. Yıllardır FETÖ gibi bir yapıyı ülkemizde büyüten, yaşatan ve kendi amaçları doğrultusunda kullanan da aynı odaklardır. 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra, ülkenin bir türlü olağan hukuk düzenine geçememiş olması da, bu güçlerin ekmeğine yağ sürmektedir. Bu nedenle, milletçe el birliğiyle iç huzurumuzu yeniden yeşertmek zorundayız. 30 Ağustos'lar, bunun için bir vesile olmalıdır. Bu vesileyle, tüm yurttaşlarımızın kurban bayramını da kutluyor, tüm halkımızı, 30 Ağustos'ta saat 11'de Atatürk anıtına çelenk koymaya, aynı günün akşamı saat 19'da da, DSİ önünden başlayıp, Atatürk anıtında son bulacak fener alayına katkı vermeye davet ediyorum." diye konuştu. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)