Akcagöz; Ülkenin kaderi tek bir kişinin iradesine bırakılamaz

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Tekkeköy ve Çarşamba'da Yeni anayasa ve Referandumu anlattı.

Samsun 11.03.2017, 11:00
Akcagöz; Ülkenin kaderi tek bir kişinin iradesine bırakılamaz

Başkan Av.Tufan Akcagöz, Başbakan Binali Yıldırım'ın, 'abidik gubidik adamlar Başbakan oldu' sözlerine atıfta bulunan Tufan Akcagöz, "Tertemiz Cumhuriyet günlerinden, abidik gubidik günlere geriledik. Bunun sorumluları herşeyin farkında. Başka sorumlu aramaya gerek yok." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz,  CHP Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin, Kemal Zeybek ve beraberindeki bir heyetle birlikte gittikleri Tekkeköy ve çarşamba'da  Yeni Anayasa ve Referandum sürecini anlattılar.

"ABİDİK GUBİDİK..."

Cumhuriyet Halk Partisi Çarşamba İlçe teşkilatının hazırladığı plaket törenide konuşan Tufan Akcagöz, Başbakan Binali Yıldırım'ın, 'abidik gubidik adamlar Başbakan oldu' sözlerine atıfta bulundu. Akcagöz, " Tertemiz Cumhuriyet günlerinden, abidik gubidik günlere geriledik." Bunun sorumluları herşeyin farkında; başka yerde sorumlu aramaya gerek yok. Anayasa değişikliğine neden 'evet' dediklerini henüz vatandaşa anlatabilmiş değiller. Anayasa Hukuku Profesörleri var, televizyon ekranlarında görüyorsunuz, onlar da tatmin edici bir şey anlatamıyor. Çünkü bu Anayasa değişikliği, bir dayatmanın ürünüdür. 12 Eylül Anayasası'nı değiştirip, daha modern bir Anayasa yapacaklarını iddia ediyorlar. Türkiye bu sayede, ileri demokrasiyi yaşayacakmış." diyerek, vatandaşın herşeyin farkında olduğunu  belirtti.

YA ALDANIRSA?

"Terör bitecek diyorlar. Anayasa değişirse terör bitecekmiş. Siz gitmeden terör bitmez. Şimdi, tüm kamu gücü elinizde. Size engel olan mı var? Bitirin terörü. Ne bekliyorsunuz? "  diye soran Akcagöz; anayasa değişikliğinin özellikle Türkiye düşmanları tarafından desteklendiğini dile getirerek; "Bir düşman önce ne ister? Karşısında kolay lokma ister. Şimdi bu Anayasa değişikliği ile tüm yetkileri bir kişide toplayacağız. O bir kişi, daha kolay aldatılabilir. O bir kişi, daha kolay yanılabilir. Bir kişiyi aldatması daha kolay olur. 1 Mart 2003 tarihini hatırlayın. O tarihte bir tezkere meclise geldi. Şayet o tezkere Meclis'ten geçse idi, altmış bin Amerikan askeri ülkemizin güneydoğusunda konuşlanacaktı. Meclis ne yaptı? Bu tezkereyi, elinin tersi ile itti, geri çevirdi. O günkü Milletvekillerini canı gönülden kutluyorum. Şimdi ne olacak ? Yetkiyi tek bir kişiye vereceğiz. O bir kişi, mutlak yetkili olacak. Ya aldanırsa? Aldanmaz demeyin. Aldatıldık, kandırıldık diyen bunlar değil mi? Ya bu yine tekrarlanırsa. Ülke böyle bir riski alabilir mi? Ülkenin kaderi tek bir kişinin iradesine bırakılamaz. " dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)