Akif’in Milletin Gönlünde Müstesna Bir Yeri Vardır!

Eğitim Birsen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. Yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Samsun 27.12.2019, 21:39
Akif’in Milletin Gönlünde Müstesna Bir Yeri Vardır!

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. Yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Eğitim Birsen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir, “Çanakkale Destanı'nın şairi, işgal altındaki Anadolu insanını moral vermek için yaptığı konuşma ve vaazlar, yazdığı şiirlerin hepsi onun destansı mücadelesinin izleridir”  dedi.

Hastalığının artması üzerine kendi topraklarında ölmek arzusuyla döndüğü vatanında yaşadığı baskı ve ölüm döşeğinde takip edilmesi, dostlarının ziyaretine bile izin verilmemesi ya da fişlenmesi yine tarihe kara bir leke olarak yerini koruyacağını belirten Demir,, "Özellikle de vesikalardan da görüleceği üzere bugün bu milletin şaheseri başucu kitabı olan Safahat'ın o günlerde irticai yayın olarak toplatılması, cenazesine gelmek isteyen öğrencilerin engellenmesini izah edecek hiç bir şey yoktur." dedi.

Eğitim Birsen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklama şu şekilde devam ediyor:

Bizlere 'İstiklal Marşı' gibi bir milli bilinç hazinesi bırakan, vatanına, milletine duyduğu derin bağlılık ve sevgiyle kaleme aldığı İstiklal Marşımızı milletimize hediye eden büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy, milletin gönlünde müstesna yere sahip bir mütefekkir, bir münevver ve bir gönül adamıdır.
O büyük millet şairini bugün ölüm yıldönümünde tekrar anarken Yüce Allah'tan kendisine rahmet diliyoruz. Mekânı Cennet olsun, Ona o zulmü reva görenlerin de ateşi bol olsun.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)