Anadolu Sakatlar Derneği, Samsun Engelli Bir Şehir

Anadolu Sakatlar Derneği Samsun Şubesi günün anlam ve önemi dolayısıyla Samsun Atatürk Anıtına Çelenk koydu.

Samsun 28.07.2019, 13:45 28.07.2019, 14:33
Anadolu Sakatlar Derneği, Samsun Engelli Bir Şehir

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Atatürk anıtına çelenk koyarak engelliler haftası etkinliği düzenleyen Anadolu Sakatlar Derneği Samsun Şubes yetkilileri yerel yönetimlerede seslenerek engellerin kaldırılmasını istedi

MIZRAK: FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Anadolu Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Mızrak, Engelliler haftası dolayısıyla burada yaptığı açıklamada, ”Bizler 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir farkındalık oluşturmak adına, yönetim kurulu üyelerimizden arkadaşlarımızla beraber Atatürk anıtına çiçek koymak istedik” dedi.

"SAMSUN ENGELLİ BİR ŞEHİR"

Engelli bireylerin Samsun'da yaşamakta güçlük çektiklerini kaydeden Başkan Mızrak,” Bizler engelli vatandaşlarız. Ama ne olursa olsun bu şehrin parçasıyız. Şehirde kaldırımda tekerlekli sandalyemiz ile gitmek neredeyse imkansız. Bir sürü engel ile karşılaşıyoruz. Bizler bu şehirde yaşıyoruz ancak bir çok konuda mağdur oluyoruz. İnşallah senenin belli günlerinde değil, her zaman hatırlanırız. Şehirde daha güvenli bir şekilde yaşamak için daha fazla çalışmalar yapılması lazım. Bu konuda yerel yönetimlere seslenmek istiyorum. Lütfen şehirdeki engelleri kaldırın” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)