Alexa


Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu Erhan Usta'ya Destek Verdi

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) tarafından partiden ihraç edilmesine yapmış olduğu açıklama ile tepki gösterdi. 

Samsun 17.01.2019, 12:03 17.01.2019, 12:17
Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu Erhan Usta'ya Destek Verdi

Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) tarafından partiden ihraç edilmesine Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) Başkanı Metin Şenel, yaptığı bir açıklamada tepki gösterdi.  

SAMDEF Başkan, “Milliyetçi Hareket Partisi Yönetimi hangi gerekçe ile ihraç kararını aldığını kamuoyunun ve hemşerilerimizin vicdan takdirlerine bırakıyorum.” ifadelerini kullandı.

 Erhan Usta’nın ilkeli duruşundan dolayı partisinden ihraç edilmesinin haklı bir yanı olmadığını dile getiren Şenel; “Milliyetçi Hareket Partisinden sırf Milliyetçi Hareket Partisinin ilke ve fikirlerini, sevdalılarını savunma adına yaptığı ilkeli duruş yüzünden ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan USTA yalnız değildir. Bu ihracı gerçekleştiren zihniyetleri şiddetle kınıyoruz. Bu kararın akıl alır bir yönü yoktur.” dedi.

Bu alınan kararın Samsunlular tarafından onaylanmadığını ve karşılık bulmadığını söyleyen Metin Şenel; “Cumhur ittifakına sözde aykırı hareket etme sebebi ile ihraç edilen Erhan Usta Bey’in nerden talimatla ihraç İsteminin savunması dahi incelenmeden yerine getirildiği partinin Samsun’da ve gönlümüzde bu yanlıştan dönülmediği sürece hükmü yoktur.” dedi..

Milletvekili Erhan Usta’nın ilkeli ve dürüst duruşu ve Samsunlular tarafından sevilen bir siyasetçi olduğunu, dile getiren Başkan Şenel, açıklamasını şu şekilde tamamladı:  “Milliyetçi Hareket Partisi Yönetimi hangi gerekçe ile ihraç kararını aldığını kamuoyunun ve hemşerilerimizin vicdan takdirlerine bırakıyorum. Federasyonumuzun her kademesi ile milletvekilimiz ve hemşerimiz Sayın Erhan Usta’nın yanında olduğumuzu kamuoyu bilgisine sunarız.” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P