Antalya'da Samsun damgası

Antalya’da düzenlenen ve Samsun Ticaret Borsası’nın da yer aldığı 7’nci Yöresel Ürünler Fuarı’ na ziyaretçi akını yaşandı.

Samsun 26.10.2016, 15:40
Antalya'da Samsun damgası
Antalya’da düzenlenen ve Samsun Ticaret Borsası’nın da yer aldığı 7’nci Yöresel Ürünler Fuarı’ na rağbet büyük oldu. Başta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere stand ziyaretçilerin ilgisini çekti..

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Yöresel Ürünler Fuarı” olan YÖREKS’in bu yıl 7’ncisi Anfaş Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı.  30 Ekim tarihine kadar  gezilebilecek fuara 80 ilden 100 oda ve borsa, kalkınma ajansları, onlarca kurum ve yüzlerce firma katıldı. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Samsun Ticaret Borsası’nın da yer aldığı Amasya, Çorum ve Tokat illerinin ortak katılımıyla düzenlenen 384 metrekarelik stanttaki yöresel ürünler ziyaretçilerin hayli ilgisini çekti. Simitten, kaymaklı lokuma, bafra pidesinden, terme pirincine  kadar birçok ürünün sergilendiği fuarı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve bürokratlar ile kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ziyaret etti.

İlk gün adeta izdihamın yaşandığı fuarda bölgeyi en iyi şekilde temsil ettiklerini söyleyen Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, “Samsun her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara damgasını vurdu. Yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz ile bölgemizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadık” dedi.  

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Tunç, Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Meclis Üyeleri  İslam Öztürk, Özlem Ertekin, Demir Küçük, Mehmet Gürsoy, Ömer Minuz, Yüksel Kaya, Genel Sekreter Ahmet Aliyazıc ı ile Samsun Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Müdürü Bülent Turan da Samsun standında bulundu.

 
Yorumlar (0)