Artık Cazibe Merkezi Canik Olacak

Canik Belediyesi kırsal ve merkez mahalle muhtarlarının katılımlarıyla istişare, bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, kentsel dönüşüm projeleriyle ilçemiz Karadeniz’in parlayan yıldızı haline gelecek. Artık cazibe merkezi Canik olacak.” dedi.

Samsun 22.09.2020, 19:29 22.09.2020, 19:45
Artık Cazibe Merkezi Canik Olacak

Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, kırsal ve merkez mahalle muhtarları katıldı. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar, mahallelerindeki sorunları ve taleplerini aktardı. Mahalle muhtarlarını tek tek dinleyen Başkan Sandıkçı, Canik ilçesinde devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; "Gelişen ve büyüyen Canik için siz değerli muhtarlarımızla sürekli istişare ederek, sorunları ve talepleri çözüme kavuşturmayı önemsiyoruz. Yaklaşık 1.5 yıldır ilçemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçirdik hatta çok daha fazlasını gerçekleştirdik. İlçemizdeki hizmetleri aksatmadan yürütmek için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bakanlıklarımızın, Milletvekillerimizin destekleriyle, Büyükşehir Belediyemizle de aynı şekilde uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

CANİK CAZİBE MERKEZİ

Tüm Türkiye’ye örnek gösterilen Orman Okulu projemizi tamamladıklarını Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için çalıştıklarını, Tüm okullara yazılım kodlama ve akıl zeka oyunları setleri vereceklerini belirten Sandıkçı, "Geçtiğimiz 1 yıllık süreçte Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle Canik Belediyesi olarak ilçemiz genelinde çok ciddi mana da asfalt, parke yol, bordür, beton yol, oluk çalışması, karo çalışması, sathi kaplama çalışması gerçekleştirdik. Korona denetimleri, dezenfekte çalışmaları, temizlik, ot biçme, sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi gibi çalışmalarımız artık rutin olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar. Genel revizyon imar planı çalışmalarımız da son aşamaya doğru geldik. Zemin etüdü raporunu bekliyoruz. İmar planı çalışmalarımızı tamamladığımız da ilçemiz çağ atlayacak. Şehir Hastanesi, Hızlı tren istasyonu, Tıp fakültesi, Hükümet Konağı, Gençlik Merkezi, Millet Bahçesi, Orman Okulu, Yeni Mahalle, Soğuksu Mahallesi ve Şeker Ahmet sokakta gerçekleşecek kentsel dönüşüm projeleriyle ilçemiz Karadeniz’in parlayan yıldızı haline gelecek. Artık cazibe merkezi Canik olacak.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)