Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı; Yatırım Kenti Atakum

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Yapılamayanların yapıldığı, hayal olarak görülen yatırımların gerçek haline dönüştüğü başarılı bir dönem yaşandığını belirterek, Atakum'un yatırım kenti haline geldiğini söyledi.

Samsun 21.01.2018, 15:41 21.01.2018, 16:12
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı; Yatırım Kenti Atakum

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum İlçesindeki mahalle muhtarları ve azalarını, gerçekleştirilen kahvaltı programında, "Atakum, sadece şehrimizin değil, bölgemizin hatta ülkemizin parlayan yıldızıdır." dedi.

Yalı Kafe’de düzenlenen kahvaltı programına, AK Parti Samsun Milletvekilleri Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı ile Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy  ve çok sayıda davetli iştirak etti.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı:

Ahmet Demircan’la görüşmelerimiz de olumlu sonuç verdi

Atakum İlçesinin, Atakum'un, Samsun’un vizyonu ve öncüsü olduğunu, nüfusunun hızla artan, gerek yaşam koşulları gerekse günden güne artan devlet yatırımlarıyla birlikte, değişen ve gelişen bir kent haline geldiğini kaydederek, "Sadece şehrimizin değil, bölgemizin hatta ülkemizin parlayan yıldızıdır. Herkesi ve her kesimi yakından ilgilendiren projelerimizin yanı sıra, rekor niteliğindeki rutin belediyecilik çalışmalarımızla, biz de bu değişim ve gelişim sürecini hızlandırıyoruz."dedi.

Senelik 100 bin metrekare yol yapımından, 1 milyon 150 bin metre kare yol yapımına ulaştıklarını belirten Taşçı; "Sportif alanların sayısını tam 13 kat arttırdık. İlçemizin öncelikli eksiklerinin giderilmesi noktasında da ciddi mesafeler kat ettik. Noteri dahi olmayan bir ilçemizde, şu an devlet merkezli hizmetlerin tamamına ulaşmak mümkün. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası ile bu hizmeti ilçemize kazandırdık. Sağlık Bakanı ve Samsun’un değerli ağabeyi Ahmet Demircan’la görüşmelerimiz de olumlu sonuç verdi. 2018 yılı yatırım planları arasına, Atakum İlçesine 300 yataklı bir devlet hastanesi yapımı için bakanımız gerekli işlemleri yaptı. Yapılamayanların yapıldığı, hayal olarak görülen yatırımların gerçek haline dönüştüğü bir dönem yaşıyoruz” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt :

Atakum, bir marka kent haline geldi

konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Milletvekili Kurt, “Son 3,5 yılda, Atakum İlçesinde güzel şeyler oluyor. Belediyecilik anlamında, devlet yatırımları noktasında başarılı işlere imza atılıyor. Daha fazlasının da olacağından emin olun. Atakum, bir marka kent haline geldi. Atakum markasına hep birlikte sahip çıkacağız. Karadeniz Bölgesi boyunca böyle güzel bir yaşam alanı yok. Eğitimde, sağlıkta, sosyal hayatta öncü olan Atakum İlçesinde, ciddi ve kapsamlı çalışmalar yapan bir belediye başkanı var. Biz de bu çalışmaların, her zaman destekçisiyiz. Bugün burada, milletvekili, kaymakam, belediye başkanı ve muhtarlar var. Bu birlik ve beraberlik içerisinde, Atakum İlçesini daha da kalkındıracağız” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı:

Daha da güzel bir Atakum için çalışıyoruz

Bir ve beraber olmanın önemine işaret eden Orhan Kırcalı, "Karadeniz’in incisi Atakum İlçesi, her şeyiyle ayrı bir güzelliktir. Bugün bu toplantıdaki bir başka güzellik ise, Pazar gününün sabahında, Atakum için sorumluluk hisseden insanların burada bir araya gelmesidir. Atakum’da belediye başkanımızın da, kaymakamımızın da, muhtarlarımızın da ve biz milletvekillerinin de ortak bir derdi var. Bu derdimiz, göz bebeği dediğimiz Atakum İlçesinin daha da güzelleşmesi, yaşam kalitesinin daha da artmasıdır. Elinden gelenin daha da fazlasını zorlayan, iyinin de daha iyisini, daha iyinin en iyisini ortaya koymak için mücadele eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı kutluyorum. Bu mücadelenin bizler destekçisiyiz. Kaymakamımız da, muhtarlarımız da destekçi. Hep birlikte, daha da güzel bir Atakum için çalışıyoruz” dedi. 

Atakum İlçesinin değişim ve gelişim sürecinin daha hızlı şekilde ilerlemesi için herkesin el ele çalıştığını belirten Namık Kemal Nazlı, Örnek bir birlik ve beraberlik sağlandığını kaydetti. AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoya ise konuşmasında, AK belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden birisinin Atakum'da yaşandığını ifade etti. Muhtarların öneri ve taleplerinin dile getirdiği toplantıda, gerçekleştirilen çalışmalar ve projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Yorumlar (0)