Atakum Belediyesi Şehitler İçin Ortak Bildiri Yayımladı

Atakum Belediyesi Meclisi Mart ayı toplantısında Şehitler için ortak bildiri yayımladı. Bildiride, "Bu alçak ve menfur saldırıyı Atakum Belediye Meclisi'ndeki parti grupları olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz" ifadeleri yer verildi.

Samsun 03.03.2020, 19:18
Atakum Belediyesi Şehitler İçin Ortak Bildiri Yayımladı

Atakum Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste, İdlib'te şehit olan kahraman askerler için saygı duruşunda bulunulurken aynı zamanda tüm parti grupları ortak bildiri yayınladı. Bildiride, "Bu alçak ve menfur saldırıyı Atakum Belediye Meclisi'ndeki parti grupları olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Atakum Belediye Başkan Vekili Ümit Bektaş başkanlığında gerçekleştirilen 10 gündem maddesinin yer aldığı toplantıda, İdlib'te şehit olan kahraman askerler anıldı.

Mehmetçiğimiz için dua ediyoruz

Atakum Belediye Başkan Vekili Ümit Bektaş konuşmasında, "Geçen hafta yüreklerimiz Suriye'nin İdlib kentinde şehit düşen vatan evlatları için yandı. Atakum Belediye Meclisi olarak şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkıyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Başta kıymetli şehit ailelerimiz olmak üzere, milletimizin başı sağ olsun. Halen bölgede sürdürülen operasyonlarda görev yapan Mehmetçiğimiz için dua ediyoruz. Bugün her zamankinden daha yüksek dayanışma ruhuyla acılarımızı paylaşıyor, coğrafyamızda birlik ve beraberlikle tesis edeceğimiz barış ortamına bir an önce kavuşulmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle, 5 Mart Perşembe günü, akşam namazına müteakip 75. Yıl Camii'nde şehitlerimiz, gazilerimiz ve halen görevde olan kahraman askerlerimiz için okunacak Mevlid-i Şerif'te hep birlikte dualarımızı etmek üzere tüm meclis üyelerimizi ve yurttaşlarımızı davet ediyoruz" dedi.

TSK'YA YAPILAN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İYİ Parti, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekillerinin imzalarıyla paylaşılan ortak bildiride şunlar belirtildi:

 "27 Şubat 2020 tarihinde Suriye-İdlib gerginliği azaltma bölgesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yapılan hain saldırıda şehit olan kahraman evlatlarımızı yüce Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Bu alçak ve menfur saldırıyı Atakum Belediye Meclisi'ndeki parti grupları olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz. Kahraman Türk ordusunun, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi, bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine inancımız tamdır. Atakum Belediye Meclisi olarak bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi aziz milletimize ve dünya kamuoyuna bildiririz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)