Atakum Belediyesinden Müthiş Karar! Alparslan Türkeş Bulvarı...

Atakum Belediye Meclisinde önemli kararlar alındı. Atakum'da bazı cadde, bulvar ve sokakların isimleri değiştirildi. Alparslan Türkeş, Bülent Ecevit, Uğur Mumcu, Necmettin Erbakan, Necip Fazıl Kısakürek, Münir Özkul gibi önemli isimlerin adları cadde, bulvar ve sokaklara verildi

Samsun 07.02.2018, 17:23 07.02.2018, 22:14
Atakum Belediyesinden Müthiş Karar! Alparslan Türkeş Bulvarı...

Atakum Belediyesi sınırları içerisinde yer isimlerinde önemli değişikliğe gidildi. Bülent Ecevit, Alparslan Türkeş, Uğur Mumcu, Necmettin Erbakan, Necip Fazıl Kısakürek, Münir Özkul gibi önemli isimlerin adları cadde, bulvar ve sokaklara verildi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın başkanlanan İlgili komisyonda  ncelenerek meclise taşınan 22 gündem maddesinin oylandığı toplantıda, ilçedeki bazı cadde ve sokaklarda isim değişiklikleri de oylamayla kabul edildi.

BAŞKAN TAŞÇI, İSİMLER ÖZENLE SEÇİLDİ

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Aynı cadde isminden Mahalle bulunduğuna  dikkat çekerek, "Aynı sokak isimleri de özellikle adres ve iletişim sorunları yaşatabiliyor. Bu anlamda bir düzenleme ile bu cadde ve sokakların isimlerini değiştirmeye karar verdik. Bunu yaparken de ülkemiz ve milletimiz için önemli değerlerin isimlerini seçtik. Atakum İlçesinde artık, Bülent Ecevit Caddesi, Alparslan Türkeş Bulvarı, Uğur Mumcu Caddesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, Orhan Gencebay Caddesi, Necip Fazıl Kısakürek Bulvarı, Necmettin Erbakan Caddesi, Münir Özkul Caddesi ve geçtiğimiz günlerde Afrin’de şehit olan askerimizin Şehit Astsubay Musa Özatılgan Sokağı, bu isimlerden bazıları. İsimleri seçerken büyük bir özen göstererek, toplumun her kesimi tarafından saygı ve kabul gören değerlerimiz olmasına dikkat ettik” dedi.

TAŞCI BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERDİ

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı Birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Ülkemizi hedef alan hainlere ve bu hainlere destek olan güçlere karşı, devletimiz gereğini yapmaktadır. Sınırlarımız içerisinde ve sınır ötesinde hainlerle mücadele eden güvenlik güçlerimiz için dua ediyoruz. Allah onlara güç versin, milletimizin birlik ve beraberliğini daim eylesin. Böylesi bir dönemde siyasi görüşlerin bir kenara itilmesi, söz konusunun vatan olduğu bugünlerde, geri kalanların teferruat olarak görülmesi gerekmektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki azim ve kararlığını destekliyoruz. Millet olarak arkasında olduğumuzu dile getiriyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu