Alexa

Atakum City Mall AVM Ne Zaman Açılacak

Atakum City Mall AVM ne zaman açılağı ve neden açılmadığı merak ediliyor. Yaklaşık 100 işletmenin faaliyet göstereceği ve 1000 kişiye yakın insanın istihdam edileceği dev yatırım için AVM’nin Genel Müdürü Ahmet Dikkol açıklama yaptı.

Atakum City Mall AVM Ne Zaman Açılacak

Samsun - Atakum’da yapımına 3 yıl önce başlanan City Mall AVM ne zaman açılacağı merak ediliyor. Samsunluların yakından ilgilendiği City Mall AVM'nin neden açılmadığı merak edilirken, kulaktan kulağa dedikodular ve özellikle sosyal medyada neler olduğu hususunda farklı tezviratlar AVM yetkililerini ve yetkili kurumları zan altında bırakıyor. Peki City Mall AVM bu zamana kadar neden açılmadı, ne zaman açılacak?

City Mall AVM Neden Gecikti

100 işletmenin faaliyet göstereceği ve 1000 kişinin istihdam edileceği büyük yatırım Çelikpark Grup tarafından kendi öz kaynaklarıyla tamamlandığı belirtildi. Samsun’un en gözde alışveriş merkezi olarak gösterilen AVM’nin Genel Müdürü Ahmet Dikkol, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 3 yıl kadar önce Atakum Belediyesinden gerekli ruhsatı aldıklarını, ancak daha sonra yetkinin Büyükşehir Belediyesine geçmesiyle aynı işlemi yinelemek zorunda kaldıkları için beklemek zorunda kaldıklarını ifade etti.

City Mall AVM'nin Açılışını Samsunlular Bekliyor

AVM’nin Genel Müdürü Ahmet Dikkol En kısa zamanda Samsunlularla kucaklaşmayı beklediklerini, yaşanan gecikmeden dolayı Samsunlulardan özür dilediklerini ve yaklaşık 500 milyonluk bir yatırımın Samsun'a kazandırıldığını ifade ederek şunları söyledi:

Samsunlulardan Özür Diliyoruz

"Samsun her yönüyle özel bir şehir. Bu şehre kazandırılacak olan her yatırım işsizliğe vurulacak en büyük darbedir. Bizler AVM’nin kuruluşundan bu yana halkımızın büyük desteğini gördük. Herkes merak içinde açılışı bekliyor. Elimizde olmayan nedenlerle yaşanan bu gecikme için Samsunlulardan özür diliyoruz. Teknik konular kısa sürede giderilecektir. En kısa zamanda Samsunlu hemşerilerimizle kucaklaşmayı bekliyoruz” dedi.

Samsun'a Kazandıracağımız Dev Yatırımdan Dolayı Mutlu ve Gururluyuz

Türkiye'nin nüfusa göre işsizlikte 1.sırasında olan Samsun'a yapılacak her yatırımın büyük bir anlam ifade ettiğini söyleyen Ahmet Dikkol: "Çelikpark Grup yıllardır Samsun'a yaptığı yatırımlarla şehrin önemli markalarından biri haline gelmiştir. Son yapılan AVM yatırımı Samsunumuza önemli bir değer katacaktır. Bu şehre kim bir çivi çakarsa arkasında durmak ve yatırımcıların önünü açmak gerekir. Grubumuz bu konuda iyi bir örnektir. Biz büyük bir heyecan ve Samsun'a kazandırdığımız dev yatırımla hem gururluyuz hem de sabırla tüm Samsunlular gibi açılışımız için gün sayıyoruz" şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 00:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akif
Akif - 2 ay Önce

Atakum City Mall AVM Neden açmıyorlar. Açılmazsa o kadar masraf boşa mı gıdecek