Alexa

Atakum Halk Eğitim'den nefes kesen gösteri

“Samsun Maarif Hareketi” projesi kapsamında Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce düzenlenen okullar arası 'Her Yöreden Esintiler' halk oyunları yarışması büyük coşkuya sahne oldu

Atakum Halk Eğitim'den nefes kesen gösteri

Yarışmaya katılan ekipler Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunu dolduran vatandaşları büyüledi. Açılış konuşmasını yapan Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Tanrısever, halk oyunlarının önemine vurgu yaparak yarışmaya katılan herkese teşekkür etti. Tanrısever ayrıca, kültürümüzün gelecek nesillere aktarılmasında halk oyunlarının oldukça önemli bir yeri olduğunu ifade etti.  Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun ise, yarışmaya katılan ekiplerin coşku ve azminin kendisini çok etkilediğini ve şaşırttığını belirterek yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.


DERECELER BELİRLENDİ


Usta öğretici Vilyan Yıldız'ın çalıştırdığı Varyant Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin gösterisiyle başlayan yarışmanın ara verilen dakikalarında misafir olarak yarışmaya katılan Kars Sarıkamış Karaurgan Ortaokulu öğrencileri sergiledikleri Samsun yöresi oyunlarıyla izleyenleri coşturdu. Birbirinden güzel ekiplerin hünerlerini sergilediği ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışmanın sonunda, ilkokul düzenlemeli dalında Selin Deryal'ın çalıştırdığı Fahrettin Ulusoy İlkokulu, ortaokullarda Nisa Ak'ın çalıştırdığı Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu, liselerde Cantekin Armağan Aksoy'un çalıştırdığı Kurupelit MTAL birinci oldular.

MORAL YEMEĞİ VERİLDİ
Düzenlemesiz dalda ise ilkokullarda Semanur Us'un çalıştırdığı Seyfi Demirsoy İlkokulu, ortaokullarda Birgül Kol'un çalıştırdığı Mimar Sinan Ortaokulu, liselerde İsmail Özdemir'in çalıştırdığı Atakum Anadolu Lisesi birinci oldular. Birincilik kupaları ve madalyaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Acar, Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Tanrısever, tarafından verildi. Yarışma sonrası kapanış konuşmasını gerçekleştiren Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Tanrısever, yarışmaya katılan ekipleri ve velilerini kutlayarak yapılan çalışmanın kurumun emeğini yansıttığını ve muhteşem bir etkinlik olduğunu söyledi. Etkinlik yarışmaya katılan öğretmen ve usta öğreticiler için düzenlenen moral yemeğiyle son buldu.
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 15:21
YORUM EKLE