Atakum'da Azerbaycan’a Dev Bayraklı destek!

Atakum Belediye Meclisi’nde Azerbaycan’a manevi destek kararı verilmesinin ardından Atakum Belediyesi hizmet binasına dev boyutlardaki Azerbaycan ve Türk Bayrakları asıldı.

Samsun 06.10.2020, 15:11 06.10.2020, 15:41
Atakum'da Azerbaycan’a Dev Bayraklı destek!

Atakum Belediyesi hizmet binasına dev boyutlardaki Azerbaycan ve Türk Bayrakları asıldı. Meclis gruplarının ortak açıklamasında, “Türkiye ve Azerbaycan; tek millet, iki devlet olarak geçmişten bugüne kol koladır. Bu birliktelik ilelebet devam edecektir” denildi.

Atakum Belediyesi’nin İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki hizmet binasına yaklaşık 55 metrekare büyüklüğe sahip Azerbaycan ve Türkiye bayrakları asıldı.

‘TÜRK MİLLETİ HER DAİM AZERBAYCAN’IN YANINDADIR’

Atakum Belediye Meclisi’nde temsil edilen dört parti grubunun aldığı ortak kararın ardından yaklaşık 55 metrekare büyüklükteki Azerbaycan ve Türk Bayrakları, Atakum Belediyesi Hizmet Binası’nda dalgalanmaya başladı. Atakum Belediye Meclisi adına yapılan ortak basın açıklamasında, “Ermenistan’ın, kardeş ülkemiz Azerbaycan’a gerçekleştirdiği kalleş ve alçak saldırıyı lanetliyoruz. Bu saldırıda şehit olan tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun. Karabağ,

Ülkemize manevi desteğimizi sunuyoruz

Azerbaycan’ın öz toprağıdır. Ermenistan, bu toprağı 29 yıl önce haksız ve hukuksuz olarak işgal etmiştir. Ermenistan, Azerbaycan’ın öz toprağı olan Karabağ’dan bir an evvel çekilmeli, bölgeyi terk etmelidir. Azerbaycan’ın Karabağ’ı, Ermenistan işgalinden kurtarmak için verdiği mücadele haklı ve hukuki bir davranıştır. Türk Milleti, haklı mücadelesinde her daim Azerbaycan’ın yanında olacaktır. Türkiye ve Azerbaycan; tek millet, iki devlet olarak geçmişten bugüne kol koladır. Bu birliktelik ilelebet devam edecektir. Atakum Belediyesi Hizmet Binası’na yan yana astığımız Azerbaycan ve Türk bayrakları ile Atakum Belediyesi Meclisi’nde grubu bulunan dört partinin üyeleri olarak kardeş ülkemize manevi desteğimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu