Atakum'da İshak Taşçı Liderliği

Samsun Atakum ilçesi hızla büyüyen bir ilçe olmaya devam ediyor. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı seçimlerle iş başına gelmesinin ardından 80 projeyi hayata geçirdiğini ve bunun devamının da geleceğini belirtiyor.

Samsun 06.08.2018, 00:47 06.08.2018, 11:55
Atakum'da İshak Taşçı Liderliği

Atakum Belediyesi'nde görevi devraldıkları günden bugüne kadar, her zaman ilklere imza attıklarını belirten Başkan İshak Taşçı, 80 projenin altında imzaları olduğunu belirtiyor. Taşçı haklı olarak başarılarının onur ve gururunu yaşıyor. Geçen günlerde  Yapımı tamamlanan 8 projenin daha toplu açılışını yapan İshak Taşçı gerçekten bir birinden önemli projeleri Atakumlularla buluşturdu. 

Atakum Belediyesi'nin İshak Taşçı Önderliğinde Son Olarak Gerçekleştirilen 8 Projesi şöyle:

  • Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
  • Atakum Hizmet Binası,
  • Osmanlı Hamamları,
  • Seyir Tesisleri,
  • Öğrenci Etüt Merkezi,
  • Taflan Sosyal Tesisleri,
  • E-Belediyecilik ve Kent Bilgi Sistemi,
  • Ömer Halisdemir Parkı ve Çay Bahçesi 

Ve 200 kilometre yol yapım çalışması.

 Bu 8 öneml yatırımın değeri 75 Milyon TL. olarak açıklandı.

Bu zamana kadar hayata geçirilen 80’den fazla projede tek hedeflerinin Daha güçlü, daha yaşanılabilir, daha mutlu bir Atakum hedefi olduğunu belirten Taşçı, Karadeniz’in en çok göç alan ve en yaşanılabilir kentleri arasında yer alan Atakum’u, 4 yıllık görev süreçleri içerisinde hayata geçirdikleri sosyal, ekonomik, sağlık, turizm ve istihdam odaklı projelerle her geçen gün daha da yaşanılabilir bir hale getirdiklerini kaydeden Başkan Taşçı, “80 projeyi hayata geçirdik. Planlama aşamasındaki birçok projemiz için de ilk kazmayı vurmaya hazırlanıyoruz. Atakum’un geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmak için dur durak demeden çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

4 Yılda 80 Proje

Görevi devraldıklarından itibaren Atakum'da birçok hizmeti 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde vatandaşlarla buluşturduklarını ifade eden Başkan Taşçı, "Devletin sağlık imkânlarından faydalanamayan Atakumlular, artık Atakum’un en merkezi noktasında Atakum Belediyesi imzasıyla kazandırılan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hizmet Binasından faydalanıyor. Hamam ihtiyacını Atakum’da gideriyor. Modern bir canlı hayvan pazarında kurbanlık satın alıyor. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz meslek edindirme kurslarında eğitim alan kadınlarımız, ekonomik özgürlüklerine kavuşuyor. Atakum sadece sağlıklı bireyler için değil, dezavantajlı gruplar için de ‘Engelsiz kent’ olma yolunda çok büyük mesafeler kat etti. İlçemize kazandırdığımız sosyal alanlar, düzenlediğimiz festivaller, Samsun turizmine kazandırdığımız turistik tesislerle birlikte Atakum, Türkiye’nin parlayan yıldızı haline geldi” diye konuştu.

Artık Yeni Atakum Var

Atakumluların memnuniyeti ve yönlendirmesinden güç alarak her seferinde daha da ileriyi hedeflediklerini kaydeden İshak Taşçı, "artık yeni bir Atakum var." ifadelerini kullandı.

Evet artık Samsun'un süratle büyüyen her gidildiğinde değiştiğini görebileceğiniz hatta içinde kaybolabileceğiniz bir Atakum var. Yeni binalar, yeni caddeler ve sokaklar, yeni park ve yeşil alanlar ve ailenizle, çocuklarınız ile oturum nefes alabileceğiniz tesisler bulunuyor atakum'da.

Atakum'da İshak Taşçı Liderliği

Belediyelerin nasıl çalıştığını görmek için o şehre bakmanız yeterlidir. Samsun'un Atakum ilçesinde takibi mümkün olmayacak şekilde bir taraftan yeni şantiyeler kurulurken diğer binalar yükseliyor... Bir diğer taraftan ise alt yapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri anında yapılıyor. Hızla kalabalıklaşan bir Atakum'da bütün bunları organize ederek halkı mağdur etmeden bu işleri becerebilme yeteneğine sahip olmak gerçekten bir liderliktir. Atakum'da İshak Taşçı bu liderliği alın akıyla sürdürebilen bir Belediye Başkanı olmaya devam ediyor.

İshak Taşçı Kimdir?

İnş. Müh. İshak TAŞÇI, Samsun - Atakum Belediye Başkanıdır.

1974 yılında doğan Taşçı,İlk öğrenimini Samsun Mustafa Kemal İlkokulu' nda, orta öğrenimini Samsun İmam Hatip Lisesi' nde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1999'da mezun olan İshak Taşçı, Mesleki çalışmalarına devam ederken bir taraftan da aktif olarak siyasetin içerisinde yer aldı. Serbest Proje Mühendisliği ve Yap-Sat İnşaat Müteahhitliği görevlerinde de bulunan Taşçı, evli ve iki çocuk babasıdır.

İshak Taşçı, Siyaset ve Sivil Toplum Örgütleriyle ilişkileri

2002-2003 Samsun AK Parti kurucu Merkez İlçe Yön. Kur. Üyeliği 2003-2006 Samsun AK Parti İl Yön. Kur. Üyeliği2007-2009 Samsun Müteahhitler Federasyonu Şb.Bşk.Yrd.2005-2009 Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Müh. ve Müt. Grup Başkanlığı2009- Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Eksperliği.

Kapsamhaber/Sevgi Sözen

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)