Atakum'da Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisi açılışa hazır

Samsun Atakum'da Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını yaşatacak olan park ve spor tesisinde incelemelerde bulunan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Böylesine önemli bir siyasetçinin adını ilçemizde yaşatacak olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Samsun 30.01.2018, 16:00 30.01.2018, 17:29
Atakum'da Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisi açılışa hazır

Samsun Atakum Belediyesi 2009 yılında yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını park ve spor tesisinde yaşatacak.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adı, Samsun Atakum ilçesinde yapımı tamamlanan çocuk parkı ile halı saha ve basketbol sahasından oluşan spor tesisine verildi. Atakum Belediye Başkanı Taşçı, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesislerinde incelemelerde bulundu.

Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisi açılışa hazır

Atakum İlçesinde yapımı devam Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisi alanında incelemelerde bulunan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Türk siyasetinde önemli bir isim olduğunu kaydederek bu ismin Atakum’da yaşayacağını belirtti. Taşçı, “Vatansever kişiliği ile her zaman örnek olmuş, efendiliğiyle milyonların gönlüne taht kurmuş bir siyasetçi olan Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyoruz. AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimizin tamamının desteği ile Merhum Yazıcıoğlu’nun adını verdiğimiz Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisleri ilçemize hayırlı olsun. Böylesine önemli bir siyasetçinin adını ilçemizde yaşatacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Destek veren meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Atakumlu gençlerin spora yönlendirilmesini önemsediklerini ve sportif alanların artırılması için çalıştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Göreve geldiğimizde ilçemizde sadece bir tane spor tesisi vardı. 3 buçuk yıl içerisinde Atakum’daki spor tesisi sayısını 13 kat artırdık. Uygun olan okullarımızın bahçelerine halı sahalar yaparak çocuklarımızın sporla iç içe yetişmesine imkan sağladık. Nüfusunun büyük bir kısmını gençlerin oluşturduğu Atakum’da, gençlere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Çünkü onları geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)