Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi 26. Yaşını Kutladı

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi üyeleri ile Mimarlar Odası Samsun Şubesi Konferans salonunda bir araya geldi.

Samsun 16.01.2020, 01:19
Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi 26. Yaşını Kutladı

Kuruluşunun 26. yılını kutlayan ADD Samsun şubesinin toplantısı saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Toplantı da konuşma yapan Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli:

Bugün 14 Ocak 2020, Ulu Önde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bizlere kazandıran, yetiştiren, büyük Türk Anası Zübeyde Hanım’ın 97. Ölüm Yıl dönümü… Tüm ebediyete göç eden annelerimizi, Zübeyde Hanım’ın şahsında saygı, sevgi ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun… 

2018 de, bu onurlu görevi ikinci defa devir aldığımızda çalışma programımızda sizlere birçok söz vermiştik. Bunların takdirini sizlere bırakmak istiyorum.  

Bugün Türk Milleti’nin birliği, Türk Devleti’nin varlığı ve Türk vatanının bütünlüğü tehdit altındadır. Bugün gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanlara inat; biz Atatürkçüler; Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında Cumhuriyet Kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkmaya devam ediyoruz. Mevcut iktidarın faşizan politikaları altında ezilsek de umudumuzu yitirmiyoruz.

Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren kuruluş ilkeleri olan Kemalizm’e karşı bir karşı devrim süreci de başlamış oldu. Çünkü emperyalizmin iç ve dış temsilcileri dayattıkları Sevr’i asla unutmadılar. Ülke toprakları üzerinde oynanan oyunlar da hiç bitmedi. 

Seçilmiş Belediye Başkanlarının görevden alındığı, muhalif sesi çıkan herkese FETÖ’cü diye damganın vurulduğu, adaletin siyasetin elinde çekili bir kılıca dönüştüğü, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukunun yaşandığı, geleceğimizden endişelerimizin binlerce kat arttığı, çocuklarımızın geleceği için laik ve bilimsel eğitim için mücadele ettiğimiz, egemenliğin milletten alınıp bir kişiye verildiği kara bir tarihi yaşıyoruz. 

Orta Doğu, Suriye, Lübnan, Doğu Akdeniz, içte yaşanılan ekonomik çöküş, Cumhuriyet kazanımlarına her gün vurulan darbeler ile tam bir kargaşa ortamını yaşıyoruz. Ama şuna ve bize inanın Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi bu gündemleri yakından takip ediyor ve sizlerin, bizlerin adına kendi kaderimize, irademize sahip olma azim ve kararlılığını gösteriyor ve demokratik mücadele sürecinde mutlaka yerini alıyor. 

Mevcut İktidar ‘’Sosyal ve Kültürel’’ iktidarımızı tamamlayamadık diyorsa; hala mücadelenin içerisinde bizim gibi düşünenler sayesinde olduğunu biliyoruz. Ve mücadelemiz bitmeyecek. Atatürk’ün başlattığı aydınlanma devriminin takipçisi ve neferleri bizleriz. 

Cumhuriyetin temeli Kemalizm mi, tek adam rejimi mi? İşte buna giden yolda Kemalizm’in her neferine çok büyük görevler düşecek. Bunun bilinci ile çalışmaya devam edeceğiz. Biz bu yolda koltuk sevdası olmayan gönüllü bireyleriz ve görevimizin sorumluluğunu iyi bilenleriz. Bu işi; bu bilincin onuru ve gururu şevki ile yapmaktayız. 

Sizlerin de takdiri ile 2-9 Şubat 2020 Şubatta yapılacak 14. Olağan Genel Kurulumuz da tekrar yönetime aday olduğumu bildirmek istiyorum.
Tam Bağımsızlık ve Milli egemenlik tek hedefimiz, yolumuz…
Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa edeceğimize inancımla, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
Bu duygularla ADD Samsun Şubemizin26. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. İyi ki varız, iyi ki varsınız...''
Daha sonra Kuruluş yıl dönümü adına toplu olarak pasta kesildi. Dernek üyelerinin konuşmaları ve katkıları ile toplantı sonlandı.
 

Yorumlar (0)