Atatürkçü Düşünce Derneği 'Zafer Fener Alayı' Düzenledi

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi 18 Mart 2022 Cuma günü, Çanakkale Zaferinin 107. Yılı nedeni ile ‘’Zafer Fener Alayı’’ düzenledi.

Samsun 19.03.2022, 11:12
Atatürkçü Düşünce Derneği 'Zafer Fener Alayı' Düzenledi

Samsun'da 18 Mart 2022 Cuma günü, Çanakkale Zaferinin 107. Yılı nedeni ile ‘’Zafer Fener Alayı’’ düzenlendi. Elli altılar DSİ önünde toplanan vatandaşlar Saat:19.00 da marşlarla, türkülerle, sloganlarla İstiklal Caddesi boyunca yürüdü.19 Mayıs Bulvarı ve Atatürk Anıtında sonlanan yürüyüşte; Anıtta Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Çanakkale Zaferinin 107. Yılı nedeni ile ‘düzenlediği ’Zafer Fener Alayı’’ etkinliğinde  ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli Anıtta yaptığı konuşmada hava muhalefetine rağmen katılan herkese teşekkür ettikten sonra:

Yapılan açıklamada şunlar söylendi:

‘’Bundan 107 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Çanakkale’yi “Geçilmez” kılan Türk Ulusu, emperyalizme karşı büyük onurlu direnişi ile dünya tarihinde yerini almıştır. Çanakkale Zaferi; emperyalist güçlerin tüm planlarının bozulduğu, dünyaya, Anadolu topraklarında kurulacak bağımsız bir ülkenin, küllerinden yeniden doğacak bir ulusun, büyük bir devrimin işaret fişeğidir… Çanakkale Zaferi; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır. Bir ulusun dönmeyi hiç düşünmeden bağımsızlığa yürüyüşünün destanı, yepyeni bir devletin, Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözüdür Çanakkale…

Atatürkçü Düşünce Derneği, siyasi erki elinde tutanların gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde olmalarının karşısında vermekte olduğu onurlu savaşımdan dönmeyi bir an bile düşünmemiştir, düşünmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihini canlarıyla, kanlarıyla yazanların torunlarının, o tarihin siyasi çıkarlar uğruna yok edilmesine sessiz kalacağını sananlar çok yanılıyorlar. Atatürkçü Düşünce Derneği; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ve azimle yürümektedir… Bu böyle biline! Zaferin yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizi; minnet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyoruz. Ruhları şad olsun...’’ dedi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)