Avrupa Sevdamız Samsun’da buluştu

Sevdamız Samsun Platformu, Samsun’a Avrupa ülkelerinden gelen öğrencileri ağırladı.

Samsun 18.05.2022, 12:53
Avrupa Sevdamız Samsun’da buluştu

Atakum Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nun, Erasmus KA 229 The Lego Stem laboratory projesi kapsamında 5 ülkeyle ortak yürüttüğü projenin beşinci ve son etabı için Samsun’a İtalya, Litvanya, Bulgaristan ve Romanya'dan gelen 13 öğretmen ve 14 öğrenci Sevdamız Samsun Platformu Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Avrupa’nın bazı ülkelerinde temsilcileri bulunan platformun genel başkanı Nuri Seven, genel merkezi ziyaret eden öğrencilere ‘Minikler Üşemesin’ projesi için üretilen Sevdamız Samsun polar ve atkılarından takdim etti.

‘ZİYARET BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ’

Ziyarette Sevdamız Samsun Platformu Kadınlar Meclisi Başkanı Senem Görmüş de yer aldı. Görmüş, Atakum Fatih Sultan Mehmet Ortakolu’nda matematik öğretmeni olarak görev yapıyor. Ziyaretten dolayı teşekkür eden genel Başkan Nuri Seven, “Biz Samsun sevdalısı insanlar olarak platformumuzu kurduk. Sadece Samsun değil, dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm Samsunluları bir araya getirerek, şehrimizin menfaatleri savunmaktan başka derdimiz yok. Avrupa’dan güzel şehrimize gelen öğrencilerin ziyareti de bizleri çok mutlu etti. Ziyarete öncülük yapan kadınlar meclisi başkanımız Senem Görmüş hanıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)