banner434

Aziz Sancar'ın İsmi Samsun'da Spor Tesisine Verildi

2015 Nobel Kimya Ödülünü kazanan Prof. Dr. Aziz Sancar'ın ismi Atakum ilçesinde yeni hizmete giren giren spor tesisine verildi.

Samsun 05.06.2016, 19:19 24.07.2016, 02:55
Aziz Sancar'ın İsmi Samsun'da Spor Tesisine Verildi
Yaptığı bilimsel çalışmaları ile 2015 Nobel Kimya Ödülünü kazanan Prof. DR. Sancar ödülü sonrasında yaptığı açıklamalarla ülkesine ve milletine verdiği değer ile gönülleri bir kez daha fethetti. Memleket sevdası ile birçok kişiye örnek oldu.

“Kendim ve memleketimin çok sevindim. Çünkü bana çok güzel öğretim veren kendi memleketimdir. Bana olağanüstü tıp eğitimi verdi ve o buradaki başarımının kaynağı oldu. O bakımdan ana vatanıma çok minnettarım. Bütün Türk milletine sevgi ve selamlarımı iletiyorum.' diyen Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Türkiye'nin her yerine ismi kazınmaya başlandı. Sadece bilim insanı olarak değil örnek bir Türk vatandaşı olarak ta Türkiye'nin kalbine girdi, gönlünü fethetti. Türk milletine onur getirdi

İsmi altın harflerle kazınması gereken Bilim insanını unutmamak ve hep hatırda tutmak adına Türkiye'de yeni açılmakta olan bir çok kurum, kuruluş ve sokaklara ismi de kazınmaya başlandı. Bunlardan bir tanesi de Samsun'da yaşandı. Samsun'un Atakum Belediyesi tarafıdan 10 tesisin açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından düzenlenen tören ile yapıldı.

Atakum Belediyesi tarafından açılışı gerçekleştirilen 10 tesisden biri olan spor tesisine ise Nobel Ödüllü bilim insanı Aziz Sancar'ın ismi verildi.

Spor tesisine Prof. Dr. Aziz Sancar isminin verilmesini memnuniyetle karşılayan Samsun Milletvekili ve spor bakanı Kılıç: 'böylesine bilim insanlarının hatırlanması açısından önemlidir diye düşünüyorum.'dedi.  

Aziz Sancar'ın İsmi Samsun'da Spor Tesisine Verildi Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Yorumlar (0)