Balkan Türklerinden 19. Geleneksel Etli Pilav Günü Etkinliği

Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği 19. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü etkinliğine davet.

Samsun 21.06.2019, 13:48 22.06.2019, 11:56
Balkan Türklerinden 19. Geleneksel Etli Pilav Günü Etkinliği

Samsun Balkan Türkleri Derneği tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan geleneksel etli kazan pilavı günü etkinliği için tüm çalışmaları ve hazırlıkları tamamladı.

MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA 19’CUSUNU DÜZENLEMENİN GRURUNU YAŞIYORUZ

Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata, Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri Etli Kazan Pilavı Günü etkinliğinin bu yıl milli mücadelenin 100. Yılında 19’cusunun büyük bir heyecan ve gururla gerçekleştireceklerini belirtti.. 

Kültürel farklılıkları ve zenginlikleri paylaşmayı hedeflediklerine dikkat çeken Özata, “Kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla eğitimler ve birçok faaliyet düzenledik. Ama bunlar içerisinde en çok benimsenen halk oyunları çalışmalarımız oldu. Yediden yetmişe birçok insan halk oyunları kurslarımıza katıldı. Özellikle gençlerin ve çocukların halk oyunları kurslarımıza katılması bizlere ayrı bir heyecan katıyor. Kültürümüzü tanıtmak ve kültürel paylaşım noktasında önemli bir yere sahip olan etkinliğimize katılmak için Samsun ve Samsun dışından onlarca insan geliyor. 23 Haziran 2019 Pazar günü düzenleyeceğimiz 19. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günümüze tüm Samsunluları davet ediyorum" dedi.

Balkan Türkleri Derneği 19. Geleneksel Etli Kazan pilavı günü etkinliği bu yıl 23 Haziran 2019 Pazar günü 14.00’da Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisinde şenlik havasında yapılacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)