Alexa


Başkan Akcagöz'den "Kibar Feyzo" Örneği

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Terme İlçe örgütünde partililerle bir araya geldi.

Samsun 04.03.2017, 11:00
Başkan Akcagöz'den "Kibar Feyzo" Örneği

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin çok sıyıda partilinin de olduğu toplantıda bir araya geldi. Referandum konusunun işlendiği toplantıda süreçle ilgili değerlendirme yapıldı.

Tufan Akcagöz toplantıda yaptığı konuşmada, dayatılmak istenen anayasanın tek kişinin sözünün hakim olması, millet egemenliğinin ortadan kalkması anlamına geldiğini belirterek, "Tüm yetkilerin,Cumhurbaşkanı'nın iki dudağı arasında toplandığı bir rejim değişikliğine asla izin vermeyeceğiz." diye belirtti.

Kemal Sunal'ın Kibar Feyzo filminde Şener Şen'in canlandırdığı karakterlerden bahseden Akcagöz şöyle bir benzetme yaptı: Hepiniz iyi hatırlayacaksınız. Maho Ağa. Şimdi milletten istenen yetki, adeta işte Maho Ağa yetkisidir. Ağa her şeyi yapar. Baş belası bir ağadır. Köylü ondan illallah etmiştir. Köyün üzerinde yapamayacağı yoktur. İsterse köyü de satar. İstediğini köyden kovar. Ağa bir geldi mi, ondan kurtulmak kolay kolay mümkün değildir. Ağalık sisteminin modern hali, işte onların getirmek istediği sistemdir. Biz bu memlekette, ağalık düzeni istemiyoruz. Bu millet, hiç kimseye Maho Ağa yetkisi vermez, vermeyecektir. " diye kaydetti. 

Haberaks Tv'de bir programa katılmak üzere Samsun'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ve Samsun Milletvekili Hayati Tekin beraberindeki heyetle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Tekkeköy İlçe örgütünü ziyaret ettiler. CHP Tekkeköy İlçe Teşkilatlarının çalışmaları ile ilgili CHP Tekkeköy İlçe Başkanı Feyzullah Çıkış'tan bilgi alat tufan Akcagöz,. CHP Tekkeköy İlçe binasında partililere hitap etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP  İl Başkanı Av.Akcagöz ve Milletvekili Hayati Tekin, yeni Anayasa değişikliği ile ilgili soruları cevaplandırdılar. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P