Alexa

Başkan Akcagöz; Sömürülen İnsanın Etnik Kimliği Olmaz

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıya katılmak üzere Trabzon'a gitti.

Başkan Akcagöz; Sömürülen İnsanın Etnik Kimliği Olmaz
banner327
Trabzon'da 5.si düzenlenen genişletilmiş il başkanları toplantısına katılmak üzere Trabzon'a giden Akçagöz,yaptığı açıklamada, Türkiye'ye demokrasiyi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin getirdigini demokrasiyi korumak görevi de Cumhuriyet Halk Partisi'nin görevi olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Trabzon'da gerçekleşen toplantıya, 81 İl Başkanı'nın yanında CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Seyit Torun, Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Parti Meclisi üyeleri ve milletvekilleri katıldı. 

Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan'ın parti içi disiplin hukuku ile ilgili bir sunum gerçekleştirdiği toplantı, İl Başkanlarının, bölgesel siyasi değerlendirmeleri ve örgütsel sorunlar konusundaki görüşlerini iletmeleri ile devam etti. 

Siirt'in Şirvan ilçesinde göçük altında kalan maden işçileri için yasta olduklarını belirten Tufan Akcagöz, " Aşırı kâr hırsı ve taşeronlaşma, işte büyük bir felakete daha sebep oldu. Bu kaçıncı katliam, bu kaçıncı dram? Soma'nın acısını henüz unutmuş değiliz. Denetimsiz madenlerde insanların hayatları heba ediliyor. İnsanlarımız ölüyor. Kimi Türk, kimi Kürt. Sömürülen insanın etnik kimliği olmaz. Dün olduğu gibi bugün de emekçilerimizin yanında olacağız. " dedi. 

Tayyip Erdoğan'ın arzuladığı, Padişah yetkileri ile donatılmış bir Başkanlık sistemine karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Akcagöz, " 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra hiç bir şey yolunda gitmiyor. Darbe teşebbüsü, sadece AKP'ye değil Türk milletine yönelmiş olduğu halde, sanki böyle değilmiş gibi, ne kadar muhalif unsur varsa onların üzerine gidiliyor. Darbe girişimine, bu Allah'ın bir lütfudur diyenlerin, bu sözde lütfu nasıl kendi lehlerine kullanmaya çalışıklarını görüyoruz. Bu ülkeye demokrasiyi, Cumhuriyet Halk Partisi getirdi, demokrasiyi korumak görevi de Cumhuriyet Halk Partisi'nindir. " dedi. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 12:22
YORUM EKLE