Başkan Demir Anneler Gününü Kutladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Anneler Günü Mesajında, Peygamber Efendimiz, “Cennet, anaların ayakları altındadır.” Hadis-i Şerifi ile cenneti kazanmaya anneyi vesile kılmış, Dinimizin kadına ve anneye verdiği değeri göstermiştir.

Samsun 09.05.2021, 20:28
Başkan Demir Anneler Gününü Kutladı

"Huzurlu bir toplumun temeli sağlam bir ailedir. Bu temelin en sarsılmaz yapı taşı da annedir." ifadelerine yer veren Başkan Mustafa Demir, " Aile hayatı içerisinde en zor görevlerden birini üstlenen annelerimiz hayat yolculuğumuzda ilk arkadaşımız, ilk öğretmenimiz ve ilk rehberimiz olmuştur." dedi.

Çocukların hayatlarındaki en güçlü bağ annedir. Sevgi, şefkat ve fedakarlıklarıyla sağlıklı nesiller yetiştirilmesi noktasında önemli bir sorumluluk üstlenmişlerdir. Taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde, tüm varlığını çocuklarına adayan annelerimiz dünyanın en karşılıksız duygularını taşırlar.

Peygamber Efendimiz: “Cennet, anaların ayakları altındadır.” Hadis-i Şerifi ile cenneti kazanmaya anneyi vesile kılmış, Dinimizin kadına ve anneye verdiği değeri göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta bu ülkenin varlığı ve birliği için canını feda eden aziz şehitlerimizin anneleri olmak üzere, bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören annelerimizin ve anne olmak için can atan bütün kadınlarımızın Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)