Başkan Demir, Ayvacık'ta Ak Parti Kongresinde Söz Verdi

AK Parti Ayvacık 7. Olağan İlçe Kongresi'nde konuşan Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi olarak günde 7 bin ton altyapı malzemesi ürettiklerini, Tüm mahallelerin altyapısını tamamlayacaklarının sözünü verdi.

Samsun 06.09.2020, 23:05 06.09.2020, 23:52
Başkan Demir, Ayvacık'ta Ak Parti Kongresinde Söz Verdi

Ak Parti Kongreleri devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DemirAK Parti Ayvacık 7. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı. Kongrede konuşan Başkan Demir, Sadece Ayvacık’ta değil, bütün Samsun’da dönemleri içerisinde sıkıntıları tarihe gömeceklerini söyledi.

Başkan Mustafa Demir, bu sene ilçede 60 kilometre yol programlandığını ve bunun 51 kilometresinin tamamlandığını belirterek, “Ayvacık’ın yollarını seneye bitiriyoruz. Ayvacıklı kardeşlerimize yakışır bir şekilde bütün altyapıyı tamamlıyoruz. Kentteki 950 mahallenin altyapısını da bitireceğiz. Ayvacık ilçesinde bu sene 60 kilometre yol programlamışız. Bunun 51 kilometresi tamamlanmış. Yolları genişleterek yapıyoruz” dedi.

Yılda 2,5 milyon tona yakın alt yapı malzemesi üretiyoruz

Büyükşehir Belediyesi olarak günde 7 bin ton malzeme ürettiklerini belirten Mustafa Demir, sahada gece gündüz Samsun’un altyapısını bitirmek için çalıştıklarını ifade ederek, “Ayvacık’ta Belediye Başkanımız Halil Kalaycı ilçede güzel bir konkasör (taş kırma) şantiyesi kurdu. Ayvacık’ın altyapısında tamamen oradan çıkan malzemeyi kullanıyoruz. Çarşamba, Bafra ve Vezirköprü ilçelerimizde sabit konkasör kurduk. Şu an da biz Büyükşehir Belediyesi olarak günde 7 bin ton malzeme üretiyoruz. Yani yılda 2,5 milyon tona yakın alt yapı malzemesi üretiyoruz” şeklinde konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, kongre salonunda ki konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Ayvacık ilçesinde içme suyu noktasında bütün mahallelerimizdeki su sorununu çözüyoruz. Önümüzdeki sene fındık sezonunda susuzluk yaşamayacaksınız. Sadece Ayvacık’ta değil, bütün Samsun’da dönemimiz içerisinde bu sıkıntıyı tarihe gömüyoruz Allah’ın izniyle. Yoktan var etmiyoruz. İlçe belediyesi Büyükşehir ayırımını ortadan kaldırdık. Güçlerimizi birleştirdik” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)