Alexa

Başkan Demir, Şehir Buluşmaları'nda Eğitimcilerle Bir Araya Geldi

Samsun'un vizyonunu ortaya çıkartacaklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İyi şeyler yapıyorsak destekleyin ve dua edin; Eksiğimiz varsa da uyarın" dedi.

Başkan Demir, Şehir Buluşmaları'nda Eğitimcilerle Bir Araya Geldi

"Şehir Buluşmaları" adı altında düzenlenen programda eğitimci sendika temsilcileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, ‘Samsun’un vizyonunu ortaya çıkartmalıyız’ dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Şehir Buluşmaları’ adı altında düzenlenen programda konuşan Başkan Mustafa Demir, ‘Samsun’u marka şehir yapmak için var gücümüzle çalışacağız’ ifadelerini kullanarak, Seçim öncesi ulaşılabilir bir belediye planladıklarını, bunu başardıklarını, Kapılar ardına kadar açtıklarını ve kendilerine ulaşmak isteyen herkesin rahatlıkla ulaşabildiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi 2’inci Şehir Buluşmaları toplantısını Bayraktepe Tabiat Parkı tesisinde gerçekleştirdi. Toplantıya Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Eğitim Birsen Samsun Şube Başkanı Hamdi Yıldız ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Öğretmenlerin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Demir, Samsun'u yeni vizyonuna kavuşturma noktasında her alanda yapacakları çalışmalarla ilgili hazırlık içerisinde olduklarını ifade etti.

Allah size enerji versin

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ederek konuşmasına başlayan Başkan Demir, öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğuna vurgu yaparak, “Öğretmenlik, çok önemli bir meslek. Hayatımda da öğretmenlerimin çok büyük izi var.  Pozitif anlamda çok faydasını gördüğüm. Resim ve matematik konusundaki yeteneklerimi ortaya çıkaranlar öğretmenlerim oldu. Örnek aldığım öğretmenlerim var. Dolayısıyla tüm öğretmenlerimiz bizim için çok kıymetlidir. Gelecek nesillerimizi daha hayırlı, kişilikli, özgüvenli ailesine, şehrine, ülkesine ve milletine faydalı yetiştirmeniz için Allah size enerji versin. Rabbim ömrünüzü ve emeklerinizin bereketinizi artırsın.”  temennisinde bulundu.

SAMSUN’UN VİZYONU

Karadeniz’in metropol şehri Samsun’un vizyonunu ortaya çıkarılması gerektiğini belirten Mustafa Demir, “Samsun çok önemli ve çok güzel bir şehir. Var olan potansiyellerini ortaya çıkartarak vizyonunu ortaya koymalıyız. Seçim öncesi ulaşılabilir bir belediye planlamıştık. Çok şükür bunu başardık. Kapılar ardına kadar açık. Bize ulaşmak isteyen herkes rahatlıkla ulaşabiliyor. İletmek istediği her şeyi iletebiliyor. “ dedi.
 
 SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

Samsun’u geleceğe taşımak için var güçleriyle çalıştıklarına değinen başkan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hiçbir güzellik, hiçbir yenilik ve gelişme durduğu yerde olmuyor. Ekibimizle birlikte hafta sonu dahi tam mesai yapıyoruz. Samsun için, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği çok güzel hizmetlere vesile olacağız. Bu sorumlulukla çalışıyoruz. Can bedende, sorumluluk bizdeyken yapabildiğimiz kadar hizmet yapalım. İyi şeyler yapıyorsak destekleyin ve dua edin. Eksiğimiz varsa da uyarın" ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE