Başkan Demirtaş, Topluma Hizmet Götürmek İçin Giderim

lkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla gazetecilerin basın bayramını kutladı. Gazetecilerin sorularına cevap veren Demirtaş, Halkına faydalı olacağına inandığı taktirde başka bir partiye geçebileceğini belirtti.

Samsun 23.07.2020, 23:18 24.07.2020, 00:50
Başkan Demirtaş, Topluma Hizmet Götürmek İçin Giderim

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı sebebiyle yerel ve yaygın basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyorum

Necattin Demirtaş, kutlama konuşmasında, Yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan ulusal ve yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.Gerek ilimizde gerekse ülkemizde mesleğini özveri ve layıkıyla yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyorum, başarılar diliyorum" dedi.

İYİ Parti'li değilim, CHP'li de değilim, Ülkücüyüm

Ihlamur Kafe’de gerçekleşen sohbet ortamında gerçekleşen kahvaltının ardından Başkan Demirtaş, Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetlerini, yeniden nasıl başkan olduğunu anlattı ve bugüne kadar geçen süreyi değerlendirdi. Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Demirtaş, "İYİ Parti'li değilim, CHP'li de değilim, Ülkücüyüm" diyerek, Bu partilere kendisini aday yapın demediğini, kendi aralarında ittifak edip adayolması için teklif getirdiklerini ve kendisininde kabul ettiğini ifade ederek, "18 yaşından 64 yaşına kadar belli bir siyasi kimlik ve düşüncede yaşamış birisiyim." dedi.

Başkan Demirtaş, Bütün bunların seçim öncesinde olduğunu, seçimi kazandıklarında oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olduğunu belirterek, "İYİ Partililer gelir mi gelmez mi diyor, CHP orada mı kalacak burada mı kalacak diye bakıyor; MHP bize gelir mi gelmez diye bakıyor. Tablo böyle olunca herkes kendine göre bir yorum katıyor." dedi.

Aklım Kanaat Gelirse Giderim!

Demirtaş kendisine her kesimden oy geldiğini belirterek şunları söyledi: "Kimlik itibariyle yakınlık itibariyle olaya baktığınız zaman ülkücü kimlikli bir adamım. Şu anda ben belki Türkiye'de en zor olan işlerden birini yaptığımız için biraz da bunlar muhatabız. AK Parti'li bana oy verdi, CHP'li, İYİ Parti'li bana oy verdi. MHP'nin yüzde 95'i bana oy verdi. İlk defa benim hayatımda Faziletçiler bana oy verdi. Şartlar ve bu şehirle ilgili bir şey yapmamız gerektiğinde başka yere geçeceğimiz konusunda aklım kanaat gelirse MHP'ye de Ak Partiye'de giderim." dedi.

Necattin Demirtaş, kendi geleceği için değil, vatandaşla ilgili ülke ilgili sorun olacaksa gereğini yapabileceğini, Topluma hizmet götürmek açısından gurur yapmanın bir gereği olmadığının da altını çizerek, şu an kesin bir şey söylemenin mümkün olmayacağını ilerleyen zamanda şartların gereği buna karar vereceğini söyledi.


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)