banner401



Başkan Genç, Doğa Bize Geçmişin Mirası, Geleceğe de Emanetimizdir

Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Doğa bize geçmişin mirası, geleceğe de emanetimizdir” diyerek yaptığı açıklamada, Doğanın gelecek kuşaklara aktarılması gereken bir miras olduğunu ifade etti.

Samsun 14.10.2018, 14:41 14.10.2018, 14:58
Başkan Genç, Doğa Bize Geçmişin Mirası, Geleceğe de Emanetimizdir

Sancaktepe Projesi, Meşe Orman Park Projesi, Bir Can Bir Fidan Projesi ve parklarla yeşili arttıran Canik belediyesi aynı zamanda vatandaşlara şehrin gürültüsünden uzak dinlenme mekanları oluşturuyor.

"İnsanı merkez alıyoruz"

Yaptıkları projelerle doğayı koruduklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Canik Belediyesi olarak “duyarlı olmak” ilkesiyle insana, doğaya, çevreye, sanata, spora, eğitime vb her alanda hizmetler veriyoruz. İnsanı merkeze alan yönetim anlayışımızla gelecek kuşaklara daha sağlıklı, doğal bir yaşam alanları bırakmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çünkü doğa bize geçmişin mirasıdır. Bizim de hedefimiz bu mirası en güzel bir şekilde koruyup geleceğe emanet etmektir” dedi.

"Sancaktepe Projemiz insanlarımıza doğal bir yaşam alanı imkanı sunuyor. "

İnsanı daha mutlu etmek için önemli projeler yaptıklarını söyleyen Başkan Osman Genç, ”Belediye olarak daha temiz ve yeşil bir dünyayı gelecek kuşaklara bırakma adına bir sorumluluğumuz var. Canik Belediyesi olarak bu sorumluluklarımızın gereği olarak çalışmalar yürütüyoruz. Örneğin üç etaptan Meşe Orman Park Projemiz sabahların insanlarımızın kuş cıvıltıları eşliğinde spor yaptığı, çocukların oyun gruplarında oynadığı, ailelerin ise oturma banklarında oturup günün stresinden uzaklaştıkları doğa dostu bir mekan. Özellikle haftasonları gittiğinizde adeta Meşe Orman Parkımızda adım atacak yer bulamazsınız. Ayrıca Meşe Orman Park proje alanımız içerisinde hayvan dostlarımızı unutmayarak onlar için kuş yuvaları, kedi ve köpekler içinde suluklar koyduk. Yine yürüyüş yolları, ağaçlandırma çalışmaları ile doğanın dengesini bozmadan hatta yeşil alanları çoğaltarak projelendirip hayata geçirmek üzere olduğumuz Sancaktepe Projemiz insanlarımıza doğal bir yaşam alanı imkanı sunuyor. Özellikle kentsel dönüşüm proje alanlarımız içerisinde yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ve parklar ile vatandaşlarımız bu alanlarda nefes alıyor, birlikte oturup sohbet etme imkanı buluyorlar. Mahallelerimize yaptığımız parklarla yeşil bir şehir oluşturduğumuz gibi doğa bilincini arttırmak üzere eğitimler de düzenliyoruz.

Canik Belediyesi olarak doğaya ve çevreye duyarlı bir belediye anlayışımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
az bulutlu