Başkan Hüseyin Kıyma’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya, Belediye Personeli “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Samsun 01.04.2019, 20:52
Başkan Hüseyin Kıyma’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 57,59 oy alarak yeniden seçilen Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya, belediye personeli hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yakakent Belediyesi’nde ikinci dönemini yaşayacak olan Hüseyin Kıyma, belediye hizmet binasına gelişinde çalışanlarının sevi gösterileriyle karşılaştı.Kendisine gösterilen sevgiye alkışla karşılık veren Kıyma, örnek bir belediyecilik hizmeti sonrası Yakakent’liler tarafından bir kez daha seçildiğini söyledi.

Samsun genelinde en yüksek oyu alan belediyelerden biri olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Kıyma, burada yaptığı konuşmada, “Oldukça başarılı bir 5 yıldan sonra ikinci bir dönem daha birlikteyiz. Bu başarının tek başına benim değil, tüm çalışanlarımızın olduğunu her ortamda dile getirmiştim. Kazanmış olmaktan elbette mutluyum ama en büyük mutluluğum oldukça farklı bir biçimde seçimi kazanmış olmaktır. İlimizde en yüksek oyu alan belediyelerden birisi olduk." dedi.

Yeni dönemde de herkesin başkanı olacağını belirten Kıyma, "partililerimizin çok büyük başarısı var ama başka partilere gönül vermiş arkadaşlarımızın da desteği var. Bunun farkında olarak herkesin belediye başkanı olacağım. Geçen dönemden daha kolay bir belediyecilik yapacağımıza inanıyorum. Halkımızla çalışanlarımızla iç içe bir belediyecilik hizmeti sunmaya çalıştık.” dedi.

“Duruşumuz ve kararlılığımız devam edecek”

Son derece demokratik bir seçim süreci yaşadıklarını vurgulayan Başkan Kıyma, kendisine oy veren ve vermeyen tüm Yakakentlilere teşekkür ederek, Bugüne kadar yaptığı hizmetlerin taçlanacağı bir dönemin kendilerini beklediğini belirtti. Güzel bir seçim geçirdiklerini belirten Kıyma; "Her yerden yaşlılar çocuklar dahil destek verdi ve tam da tahmin ettiğimiz bir sonuç geldi. Birçok şeyi halkımıza kazandırdığımıza inanıyorum. Birincisi daha kurumsal bir yönetimimiz var. İkincisi ise hiç kimse kendi ya da siyasal kimliğine dayanarak rant sağlamayı aklından geçirmeyecek. Hem siyasi hem de diğer konularda belli bir duruşu gösterdiğimize ve başarı sağladığımıza inanıyorum. Bu duruşumuz ve kararlılığımız devam edecektir; çalışanı, memuru ve yöneticileri ile örnek bir belediye olacaktır. İnsanların özgür olması çok önemli. İnsan özgür olursa daha başarılı olacaktır. Örnek bir belediyecilik yaptık. Bu nedenle herkese yürekten teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)