Başkan İshak Taşçı’dan 20 Ocak Mesajı

20 Ocak Samsunspor Futbol Şehitlerinin acılarını hala ilk günkü gibi yaşadığını ifade etti. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “O acıyı, aradan geçen 29 yılın ardından halen en derin şekilde yaşıyor, hissediyoruz” dedi.

Samsun 19.01.2018, 12:31 19.01.2018, 13:09
Başkan İshak Taşçı’dan 20 Ocak Mesajı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 20 Ocak 1989'da yaşanan acı kazanın yıldönümünde yayımladığı mesajda,  "20 Ocak, Samsun'un kalbinde dinmez bir yaradır. Kaybettiğimiz futbol değerlerimizi rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 29 yıl önce yaşanan kazanın acısını, halen derinden yaşadıklarını belirterek, 20 Ocak tarihinin, Türk futbolunun en acı günlerinden biri olduğunu söyledi. Başkan Taşçı açıklamasını şöyle sürdürdü:

Samsunspor, Samsun için bir futbol takımı olmaktan öte, mutluluğun, fedakarlığın, cefakarlığın, aşkın adıdır. Yıllarca bizlere tarifsiz mutluluklar yaşatan Samsunsporumuz, bundan 29 yıl önce  tarifsiz bir acıyı da yüreklerimize kazıdı. 20 Ocak 1989 yılında yaşanan o acıyı, aradan geçen 29 yılın ardından halen en derin şekilde yaşıyor, hissediyoruz. Kazanın yaşandığı gün, 13-14 yaşlarındaydım. Aradan geçen zamana rağmen, aynı acıyı bugün yine yaşıyorum. Kırmızı beyazlı formamıza siyahın da eklendiği o acı kazada hayatını kaybeden Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve Asım Özkan’ı, rahmetle ve saygıyla anıyorum. Rabbim, şehrimize de ülkemize de bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah” 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)