Alexa

Başkan Kalaycı; İlçemizi marka şehirler arasına Katacağız

Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, "İdeal bir turizm destinasyonu olan ilçemizi bozulmamış doğal güzellikleri ile doğa turizmi çerçevesinde değerlendirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Başkan Kalaycı; İlçemizi marka şehirler arasına Katacağız
banner327

KAPSAM HABER - Başkan Halil Kalaycı Ak Parti İlçe Başkanı Sertaç Can ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal’a ziyaret etti. Ayvacık ilçesi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak turizm noktasında neler yapılabilir istişarelerde bulunan heyet, koordineli bir çalışma içerisinde olacakları konusunda anlaştılar.

İl Kültür Turizm Müdürü Adnan İpekdal,“ Ayvacık ilçemiz , doğasıyla insana huzur veren, yorgunluk ve stresinizi atmak için dinlenebileceğiniz yeşilin her tonunu içinde barındıran cennetten bir köşe. Doğal yapısı ile doğa sporlarına uygun olması, iki baraj gölleri arasında bulunması sebebi ile su sporlarına elverişli olması ve tarihi camileri, değirmenleri ilçeye ayrı bir cazibe katıyor. Önümüzdeki zaman içerisinde Belediye Başkanımızla koordineli bir şekilde çalışmalar yaparak bu güzel ilçemizi turizm noktasında hakkettiği noktaya el birliği ile getireceğiz. “dedi.

Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı ise Ayvacık ilçesini marka şehir yapmayı hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu:

“Ayvacık İlçemiz turizm konusunda Samsun’un en önemli ilçelerinden biri. Yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalarla turizmde hak ettiği düzeye gelmesi için elimizden geleni yapacağız. İdeal bir turizm destinasyonu olan ilçemizi bozulmamış doğal güzellikleri ile doğa turizmi çerçevesinde değerlendirmeyi hedefliyor, tarihi camilerimize sahip çıkarak doğa şartlarına ve teknolojiye yenik düşmeden ölümsüzleşmelerini sağlamak ve turizme kazandırmak istiyoruz. Bu gibi çalışmalarla İlçemizi marka şehirler arasına katarak turizm açısından cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE