Başkan Mustafa Demir’den 10 Kasım mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Samsun 09.11.2020, 20:05
Başkan Mustafa Demir’den 10 Kasım mesajı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün  82. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "l Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum.” ifadelerini kullanan Başkan Mustafa Demir, "Onun anısını yücelteceğiz" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. yıldönümü nedeniyle yayınladığı yazılı basın metni şöyle:

İstiklal Mücadelesi’ ne önderlik eden, milletimizin destansı mücadelesini zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşu ile başarılı bir komutan ve lider olduğunu belirten Başkan Demir şunları söyledi:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk ulusuna kazandırdığı bağımsızlık karakteri, çizdiği aydınlanma ve çağdaşlaşma yolu, bugün de halen bizim pusulamızdır. Tüm ulusumuzun geleceği, bölünmez bütünlüğümüzün korunması, ülkemizin gelişerek çağdaş uygarlıklar düzeyine erişmesi için tüm gücümüzle yılmadan çalışarak onun anısını yücelteceğiz. Bu vesile ile ölümünün 82. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)