Başkan Osman Genç; Geleceğin Teminatı Gençlerdir

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediyede staj yapan üniversite öğrencileriyle kahvaltıda biraraya geldi. Genç, Bu ülkeyi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak geleceğin teminatı olan gençlerin elinde olduğunu söyledi.

Samsun 02.08.2018, 19:09 02.08.2018, 19:31
Başkan Osman Genç; Geleceğin Teminatı Gençlerdir

Samsun - Canik belediyesi'nde staj yapan üniversite öğrencileriyle kahvaltıda biraraya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Belediye toplantı salonunda düzenlenen programa katıldı. Ayrıca düzenlenen programa; Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün ile İnsan Kaynakları Müdürü Gökay Erkan'ın da katıldı.

"Dİplomaya Bağlı Kalmayın"

kahvaltıda stajyer öğrencilerle sohbet eden Osman Genç, gençlere tecrübelerini anlattı. Geleceğin teminatının gençler olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, gençlerden sadece diplomaya bağlı kalmamalarını ve kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyleyerek; Canik Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olmaya gayret ediyoruz. Staj eğitimi iş hayatına atılmadan, size deneyim kazandıran bir saha ve bunun değerini iş hayatına atılınca çok daha iyi anlayacaksınız. Şunu unutmayalım ki, geleceğin teminatı gençlerimizdir. Sizlerin eğitimleri, kendinizi geliştirmeniz bu anlamada çok önemli. Çünkü, bu ülkeyi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak geleceğin teminatı olan gençlerimizin elinde. Bu ülkeyi bizlere canları pahasına bırakan atalarımıza olan görevlerimizi yerine getirebilmenin en önemli yolu, çok çalışmak" dedi.

"Bu staj gelecekte size çok şey kazandıracak"

Stajyer üniversite öğrencilerine tavsiyelerde de bulunan Canik Belediyesi Başkanı Genç, "Bulunduğunuz görevlerde en iyisini yaparak yeni şeyler öğrenmeye açık olun. Yaptığınız bu staj gelecekte size çok şey kazandıracak, sizin için çok faydalı olacaktır. Burada pratik yapma ve tecrübe etme imkanı bularak geleceğinize yön verecek deneyimlere sahip olabilirsiniz. İlkleri başaran bir kurum olarak Canik Belediyesi'nde staj yapmanın ayrıcalığı ile bu stajınızın size kazandırdıklarının meslek hayatınızda ve kariyerinizde sizlere büyük yarar getireceğine inanıyorum" diyerek konuşmasını şöyle bitirdi:

"Herkezin hayalleri ve hedefleri vardır."

"Eskiden üniversite mezunu olmak belki bir ayrıcalıktı, ama artık bu bir ayrıcalık olmaktan çıktı. Bu okullardan mezun olan her yıl binlerce öğrenci var. Üniversiteyi bitirip diplomayı almak güzel bir iş bulmak için yeterli değil. Hepinizin hayalleri ve hedefleri vardır. Bu hedeflere ulaşmak için üniversiteyi bitirmenin dışında da bir şeyler yapmalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. O diplomanın yanına muhakkak sizi diğer üniversite mezunlarından ayıracak özellikleriniz olmalı. Mesela en az bir yabancı dil öğrenmelisiniz.  Samsun ve Türkiye'nin arkasındaki gerçek güç gençlerdir" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)