Alexa

Başkan Şahin'den Yaşar Doğu Ziyareti: Türk milletinin gururu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dünya ve olimpiyat şampiyonu Samsunlu güreşçi Yaşar Doğu'yu ölümünün 58'inci yılında andı.

Başkan Şahin'den Yaşar Doğu Ziyareti: Türk milletinin gururu
banner327

dünya ve olimpiyat şampiyonu Samsunlu güreşçi Yaşar Doğu'yu mezarı başında anan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; 'Türk milletinin gururu' diyerek," Türk güreşinin sembolü,  sırtı yere gelmeyen cihan pehlivanımız" ifadelerini kullandı.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu, Türk güreşinin en büyük isimlerinden Samsunlu Yaşar Doğu, ölümünün 58'inci yılında anıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yayımladığı mesajda, "Yaşar Doğu, Türk milletinin ölümsüz kahramanı, milli gururumuzdur" dedi.

SIRTI YERE GELMEYEN ÖRNEK İNSAN

Yaşar Doğu isminin sadece Samsunlular için değil tüm Türk halkı için çok büyük bir anlam taşıdığını söyleyen Başkan Zihni Şahin, "Türkiyemizin, milletimizin, Samsunumuz ve Kavak ilçemizin gururu Avrupa, Dünya ve olimpiyat şampiyonumuzu bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Yaşar Doğu, sadece sportif başarılarıyla değil kişiliği ve yaşam tarzıyla da örnek olmayı sürdürüyor. Efsane güreşçimizi bu yönüyle de, gelecek nesillerimize aktarmak, anlatmak zorundayız. Türk güreşinin sembolü,  sırtı yere gelmeyen cihan pehlivanımız, mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE