Başkan Togar'ın '100 bin kişi' hesabı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, gündüzleri ilçeye 100 bin kişinin geldiğini, daha sonra da işlerini halledip kendi ilçelerine döndüğünü belirterek, "Hedefimiz yapılan konutlarla birlikte bu insanları kalıcı olarak ilçemizde tutmak" dedi.

Samsun 27.08.2017, 12:09
Başkan Togar'ın '100 bin kişi' hesabı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ilçeye gündüz vakitleri 100 bin insanın geldiğini belirten Başkan Togar, bu 100 bin insana kalıcı olarak ilçede iskan imkanı sunmak istediklerini söyledi. İlçeye yapılan TOKİ konutları hakkında bilgiler veren Togar, “2014 yerel seçimlerinden önce de dediğimiz gibi değişen, gelişen ve değişen Tekkeköy’ün örneğini burada görüyoruz. 276 adet TOKİ konutu burada yükseliyor. Ama bu konutlar sıradan değil, nitelikli konutlar. Burada fiziksel anlamda daireler daha büyük, daha ferah. Konutlar hemen hemen tamamlanmak üzere. Bu alanın içerisinde aynı zamanda halı saha ve okul da var. Küçük bir mahalle burada yükselmiş olacak. Bu konutlar ilçemize ekonomik anlamda da büyük değer katacak” diye konuştu. 

En büyük amaçlarının ilçeye gelen 100 bin kişiyi kalıcı olarak burada tutmak olduğunu vurgulayan Togar, “TÜİK verilerine göre ilçemizin gündüz nüfusu 150 bin civarında. Yani bu ilçeye gündüz 100 bin insanımız ilçe dışından geliyor. Kimisi gezi kimisi spor faaliyetlerini izlemek kimisi de çalışmak için buraya geliyor. Bizim en büyük amaçlarımızdan biri, bu ilçeye çeşitli sebeplerden dolayı gelen insanlarımızın en azından burada kendi bütçelerine uygun konutlar bularak, ilçemizde sürekli yaşamalarını sağlamak. Biz bu 100 bin insanımızın gündüz sıkıntısını çekiyoruz ancak akşam gidiyorlar. Ama ekonomik olarak onlardan bir katkı sağlayamıyoruz. Onların gezdiği, yediği, içtiği her türlü mekanı sağlamak zorundayız. Ama akşamları buradan gitmek zorunda kalıyorlar. Biz de artık değişen ve gelişen Tekkeköy’de konut ihtiyacı kalksın istiyoruz. Bu insanlar ilçemizdeki barınma şartlarını kendilerine uygun görsünler istiyoruz. Zaman, günümüzün en kıymetli ürünüdür. Buradan giderken büyük zaman harcıyorlar. İlçemizde evleri de olur ise bu zaman kaybının da önüne geçilmiş olur. İlçemizde Türkiye’nin en büyük lojistik sanayisi yükseliyor. Birkaç yıl içerisinde Tekkeköy’ün nüfusunun çok artacağını göreceğiz. Bu konutların 2018 yılının yaz aylarında biteceğini ümit ediyoruz. Yeni konutlar da yaparak bu insanları ilçemizde kalıcı olarak barındırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)