Başkan Tok Basın Mensupları İle İftarda Buluştu…

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından geleneksel hale gelen basın iftarları bu sene Ihlamur Kafe’de gerçekleşti.

Samsun 10.06.2017, 12:26
Başkan Tok Basın Mensupları İle İftarda Buluştu…

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından geleneksel hale gelen basın iftarları bu sene Ihlamur Kafe’de gerçekleşti.

Çok sayıda yerel ve ulusal medya kuruluşunun temsilcisinin katıldığı iftar yemeği öncesinde basın mensupları ve aileleriyle tek tek selamlaşarak sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, görsel, yazılı ve internet medyasını mensupları ile iftar sofrasında buluşmaktan memnun olduğunu belirtti.

Tok, “Programımıza katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" diyerek başladığı konuşmasında, kentsel dönüşümden bahsetti.

Tok; Yarın Türkiye’nin en büyük gençlik merkezinin tanıtımını ve yeni hizmet binamızın temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Unkapanı Mahallesi’nde eski bir pazar yeri vardı. Burayı yıkıyoruz. Yıllar önce Vehbi Gül zamanında yapılmıştı. Oraya, alt tarafa 4 tane iş merkezi koyacağız. 300 araçlık otopark yapıyoruz. Kadınlar için kadınlar merkezi ve kültür merkezi de yapıyoruz. En üst katına da bin kişilik bir düğün salonu yapıyoruz. Bunlar hayal değil. Hep bahsettiğim konuların hepsi yapılan, yola girmiş olan, ihalesi yapılan ve inşaatı devam eden işlerdir. Bayramdan sonra o eski binayı yıkıp 1 yıl gibi bir sürede yeni binamızı yapacağız. Bizim kentsel dönüşüm alanlarımız çok. Kentsel dönüşüm yapılması gereken 7 tane mahallemiz var. Bu mahallelerde geçmişten kalan çarpık yapılaşmalarla karşı karşıyayız. Bunun alt yapısını oluşturuyoruz. Kökçüoğlu ve Hastanebaşı Mahallelerinde bütün süreçleri bitirdik. O mahallelerin imar uygulamalarını, planlamalarını, meclis kararını aldık. Şu anda bu mahallelerde bulunan vatandaşlarımız istedikleri müteahhitlerle gidip anlaşıp, binalarını yaptırabilecekleri hale getirdik. Bu konuda vatandaşların şanslarını yükselttik. Emsalini 4 kat olarak gösterdik. Bunu vatandaşları mağdur etmeden geri dönüşümü sağlamak için yaptık. Bizim bunlar hariç Anadolu, Zeytinlik ve Kadıköy Mahallelerinin geri dönüşüm sürecini de Büyükşehir Belediyesi takip ediyor. Fatih ve Reşadiye Mahallesi de kentsel dönüşüm alanı içerisinde yer alıyor. En önemli mahallerimizin hepsinin maalesef yenilenmesi gerekiyor. Stratejiyi oluşturduk. Kökçüoğlu ve Hastanebaşı’nda müteahhitler, vatandaşlarla görüşmelere başlamış. Bu işleri TOKİ ile birlikte yapmıyoruz. İnşallah her şey güzel olur” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)