Başkan Tok; “Belediye Başkanlığını severek yapıyorum”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Akademik Düşünce Enstitüsüne verdiği Röportajda; "Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda çizdiği, yol gösterdiği ve rehber edindiğimiz belediyecilik anlayışı ile hizmet etmeye çalışıyoruz." dedi,

Samsun 27.09.2018, 14:43 27.09.2018, 15:16
Başkan Tok; “Belediye Başkanlığını severek yapıyorum”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Akademik Düşünce Enstitüsü Dernek Başkanı Metin Öz ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı.

Bizim belediye başkanlığımızdaki "rol modelimiz Cumhurbaşkanımız" diyen Başkan Tok; "Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda çizdiği, yol gösterdiği ve rehber edindiğimiz belediyecilik anlayışı ile hizmet etmeye çalışıyoruz. " dedi.

"BU İŞİN RACONU BU"

Akademik Düşünce Enstitüsünün Belediye Başkanı olmanın aile hayatına etkisinin sorulduğu röportajda Başkan Erdoğan Tok, “ Çocuklarımla mektupla haberleştiğim zamanlarım oldu. Dileklerini ve isteklerini mektupla yazıyorlardı. Bende, akşam geldiğim zaman mektupları okuyordum. Çünkü gece 11’den önce eve gelemiyorum. Bazen sadece hafta sonları yüzlerini görebiliyordum. Bu manada evdekileri ihmal ediyoruz. Gerçekten eşim ve çocuklarım fedakârlık yapmış oluyorlar. Allah onlardan razı olsun. Herkesin düğününe, açılışına gitmekten hafta sonu da kalmıyor. Evdekileri biraz ihmal ediyoruz ama bu işin de raconu bu…” diye konuştu.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Genç bir yönetim kadrosundan oluşan siyaset, kültür, sanat, bilim ve akademik çalışmalarla ilgili faaliyet yürüten düşünce kuruluşu Akademik Düşünce Enstitüsü, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile siyaset, yaşam, aile hayatı ve belediyenin hizmet, proje ve yatırımları üzerine röportaj gerçekleştirdi.

“GÖREVİMİ SEVEREK YAPIYORUM”

“Neden siyasete atıldınız, Belediye Başkanı olmak nasıl bir duygu, Belediye Başkanlığı aile hayatınızı nasıl etkiliyor, belediye olarak hangi hizmetleri yaptınız, en beğendiğiniz siyasetçi ve fikir adamı var mı?” gibi sorulara içtenlikle cevap veren Başkan Erdoğan Tok,  Belediye Başkanlığı görevini severek yaptığını ifade etti. 

“YAPTIKLARIMIZI GÖRÜNCE ZEVK ALIYORUM”

Neden siyasete katıldığı anlatan Başkan Tok, “ Önce siyasetin tanımını yapmak lazım. Belediye Başkanlığı siyasetin uzantısı gibi görünse de bence siyaset halka hizmet etme sanatıdır. Biz halka hizmet etmeyi bir ibadet sayıyoruz. Bizim belediye başkanlığımızdaki rol modelimiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Biz, Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda çizdiği, yol gösterdiği ve rehber edindiğimiz belediyecilik anlayışı ile hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu konudaki bilgilerimizi, tecrübelerimizi, halka hizmet sunmak bu göreve talip olduk. Tabi, belediye başkanı olmak çok güzel bir duygu. Belediye başkanlığında insanlara birebir hizmet ediyor. Yapmış olduğumuz eserleri görünce zevk alıyoruz. Belediye başkanlığı yorucu olmasına rağmen zevk verici bir meslek.  Biz bu işi severek yapıyoruz, hatta bu işten zevk alıyorum. ”diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMLA MEKTUPLA HABERLEŞTİĞİM ZAMANLAR OLDU”

Belediye Başkanı olmanın aile hayatına etkisinin sorulduğu soruya yanıt veren Başkan Tok, “ Tabi bazen problemler yaşıyoruz. Çocuklarımla mektupla haberleştiğim zamanlarım oldu. Dileklerini ve isteklerini mektupla yazıyorlardı. Bende akşam geldiğim zaman mektupları okuyordum. Çünkü gece 11’den önce eve gelemiyorum. Bazen sadece hafta sonları yüzlerini görebiliyordum. Bu manada evdekileri ihmal ediyoruz. Gerçekten eşim ve çocuklarım fedakârlık yapmış oluyorlar. Allah onlardan razı olsun. Herkesin düğününe, açılışına gitmekten hafta sonu da kalmıyor. Evdekileri biraz ihmal ediyoruz ama bu işin de raconu bu.” diye konuştu. 

Yorumlar (0)