Alexa

Başkan Tok’tan Regaip Kandili mesajı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok mesajında, üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin fırsat bilinmesi toplumsal iç huzurunu arttıran bu kutsal günlerin değerini en iyi şekilde idrak edilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Tok’tan Regaip Kandili mesajı

Üç ayların müjdeleyicisi olan Regaip gecesi vesilesiyle tüm ilkadımlıların REGAİP KANDİLİ ni kutlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Rahmet kapılarının açıldığı, manevi duyguların doruğa çıktığı kandil gecelerinde avuçlarımızı, bütün mazlum ve mağdurlar için göğe kaldırmalıyız" ifadelerini kullanarak. mesajında şöyle dedi:

KÜSLÜKLERİ ORTADAN KALDIRMALIYIZ

"Üç ayların müjdeleyicisi olan Regaip, herhangi bir şeyi istemek, arzu duymak, meyletmek, bu emeller doğrultusunda çaba sarf etmek demektir. Bizde böylesi müstesna gecelere ulaşmanın şükrü ile ibadetimizi yaparken varsa kırgınlıklara mutlaka son vermeliyiz. Aile, akraba ve komşuluk ilişkilerimizde küslükleri kaldırmalıyız. Rahmet, mağfiret ve bereketin habercisi olan  Regaip Kandiline bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşamalıyız ”

BU GÜNLER ALLAH'A YAKINLAŞTIRAN GÜNLERDİR

 En gazla ihtiyaç duyulan sevginin tüm insanlar arasında yayılması gerektiğini belirten Erdoğan tok, "Bir kez daha hep birlikte Allah'ın bereket, rahmet ve mağfiretinin bol bol ihsan edildiği üç ayların müjdecisi Regaip Kandili'ne erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Böylesi günler kalplerimizi sevgiyle dolduran, birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini bizlere hatırlatan, kardeşlik, arkadaşlık, yardımlaşma gibi duygularımızı artıran ve biz kullarını Allah'a yakınlaştıran günlerdir.  Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılmasını diliyorum." dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle regaip gecesini kutlayan Erdoğan tok mejajını şöyle sonlandırdı:

"Aziz milletimiz ve bütün İslam âleminin Regaip Kandilini kutluyor ve bu gecelerin hürmetine vatan toprağını korurken şehitlik mertebesine ulaşan kahraman silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet mensuplarımıza, Yüce Allah'tan rahmet diliyorum." 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325