Başkan Zihni Şahin'den Samsun için 3 büyük hedef!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun'un 3 büyük hedefi olduğunu,Tarım, sanayi ve turizm alanında çok önemli gelişmeler yaşanacağına dikkat çekti.

Samsun 08.12.2018, 13:14 08.12.2018, 14:12
Başkan Zihni Şahin'den Samsun için 3 büyük hedef!

Türkiye'de artık kadın-erkek ayrımı yapılmadan toplumun gelişimine büyük katkı sağladığını belirten Zihni Şahin, kadınların hayata katılmasında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katkılarının büyük olduğunu söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen  Cumhuriyet Tarihinde Kadının Siyasette Rolü ve Önemi 43'üncü İstişare Toplantısı'nda konuşan Başkan Zihni Şahin, Samsun'un ekonomik durumunu değerlendirerek, Samsun  3 ana hedefine varmak için çok önemli gelişmeler yaşanacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde yapılan istişare toplantısına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin,  AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ile çok sayıda muhtar katıldı.

"Kadın Erkek ayrımı Yok..."

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin burada yaptığı konuşmada, "Bugün kadınlarımız her alanda görev almakta. Muhtar olmakta, milletvekili olmakta, doktor, eczacı, öğretmen olmaktadırladırlar. Her meslekte kadınlarımız yerini almıştır. Bunu artık savunmaya bile gerek yok, herkes görüyor. Türkiye'de artık kadın-erkek ayrımı yapılmadan toplumun gelişimine büyük katkı sağlanmaktadır. Kadınlarımızın hayata katılmasında Cumhurbaşkanımızın da büyük etkisi var. Özellikle kadınlarımızın mecliste yer almaları için mücadele etmiştir, kadının sosyal alanlarda olmasını önermiştir" dedi.

SAMSUN İÇİN 3 BÜYÜK HEDEF...

Başkan Zihni Şahin, Samsun'un ekonomik durumuna da değinerek, "Samsun, Karadeniz'in dünyaya açılan kapısı. Samsun Yeşilırmak, Kızılırmak nehirleri, Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü ovaları ile bir tarım kenti. Mediküm OSB,  Bafra, Kavak, Havza OSB'nin yanısıra kurulma aşamasındaki Çarşamba OSB sayesinde de inşallan sanayi kenti olma hedefinde büyük yol katettiğimizi düşünüyorum. Samsun'u, turizm potansiyelini harekete geçirerek valimiz, siyasi irademiz ile birlikte turizm kenti yapma çalışmamız var. Samsun bu 3 ana hedefine varmak için çok önemli gelişmeler yaşayacak. Bu yöndeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Samsun'un kalktınması, ülkenin kalkınmasına vesile olacaktır" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)