BAYRAMLAR BİZİ BİRBİRİMİZE YAKINLAŞTIRIR

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti ( SAM- MED ) Yönetim Kurulu Üyesi, şair, yazar ve emekli eğitimci Oktay ZERRİN; Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Samsun 19.07.2021, 14:47
BAYRAMLAR BİZİ BİRBİRİMİZE YAKINLAŞTIRIR

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti ( SAM- MED ) Yönetim Kurulu Üyesi, şair, yazar ve emekli eğitimci Oktay ZERRİN; Kurban Bayramı nedeniye yayınladığı mesajda şunları söyledi: 

"Bizleri biz yapan; ulvî, manevî duygu ve düşüncelerimize hitap eden, gerek millî gerekse de maneviyatımızı güçlendiren bayramlarımız vardır.

İşte bu bayramlardan biri de idrak edeceğimiz Kurban Bayramı olup, bu tür bayramlar; bizleri birbirimize daha güçlü sevgi ve saygıyla perçinleyip, insan olma özelliğimize ışık saçar, olumlu yön verir.

Dünyada eski dostlukların, sağlam ve menfaatsız arkadaşlıkların azaldığını üzülerek görüyoruz. Özellikle; Pandemide yaşadığımız süreçten; el birliği, destek ve sağlık şartlarına tam mânada uymakla çözüm bulabiiriz.

Sanki sadece Samsun ve ilçelerinde değil; yurdun birçok yerinde koronavirüs riski ve mikrobu bitmiş gibi bir hava estirmeyelim. Maske, mesafe ve takip konusunda duyarlı olalım.

Bazı vatandaşlarımız; aşı olursamölürüm gibi bir algılama yaşamakta ki; aşsızlık bu virüsü çözümler gibi bir yanılgı ve yanlışlığa davetiye çıkartmaktır. Zirâ aşılama sadece Türkiye' de değil, tüm dünyada hız kesmeden uygulanmaktadır.

İşte; bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı' nızı kutlar, yüce Allah' tan sağlıklı, mutu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi dilerm.

Saygılarıma."

Oktay ZERRİN- Bafra

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)