banner434

Bekir Uğur: Türk hekimleri her zaman çok değerlidir

Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Samsun İl Başkanı Bekir Uğur, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi hekimlerinin bayramını kutladı.

Samsun 14.03.2022, 19:31 15.03.2022, 00:48
Bekir Uğur: Türk hekimleri her zaman çok değerlidir

Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Samsun İl Başkanı Bekir Uğur, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi hekimlerinin bayramını kutlayarak, daha sağlıklı bir gelecek diledi.

Türk hekimlerinin her zaman çok önemli ve değerli olduklarını söyleyen Uğur, “Türkiye'de 2. Mahmut döneminde 1827 yılında 'Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire'nin kurulmasıyla modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart 'Tıp Bayramı' olarak kutlanmaktadır. Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul'da yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 14 Mart 1919 yılında kutlanmıştır” dedi.

'HEKİM OLMAK ÖNEMLİ'

Diğer ülkelerde ise tıp bayramının, o ülkelerdeki tıpla ilgili önemli tarihlerde kutlandığını belirten başkan Bekir Uğur, “Dünya genelinde hekim olmanın son derece önemli olduğu bu zor günlerde toplumun sağlığı için canla başla çalışan, hayatlarını riske atan, her türlü fedakarlıktan kaçınmayan tüm hekimlerimizin, öğrencilerimizin ve sağlık emekçilerinin Tıp Bayramını en içten dileklerimle kutlar, daha sağlıklı bir gelecek dilerim” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)