Bilal Bahadır Sezgin ve Murat Aşar Güç Birliği Yaptı

MABS Mimarlık, Samsunlu iki genç mimar Bilal Bahadır Sezgin ve Murat Aşar, İç Mimarlık ve İnşaat firmasını görkemli bir törenle açtı.

Samsun 28.06.2021, 14:57 13.02.2022, 16:13
Bilal Bahadır Sezgin ve Murat Aşar Güç Birliği Yaptı

Genç mimarlar Bilal Bahadır Sezgin ve Murat Aşar, İç Mimarlık ve İnşaat firmasının (MABS Mimarlık) açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi.

Bilal Bahadır Sezgin ve Murat Aşar tarafından Ortak kurulan MABS Mimarlık – İç Mimarlık ve İnşaat firmasının açılışını gerçekleştirerek güç birliği yaptı.

Meslek hayatlarına başlamalarının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, farklı tasarımları ve dikkat çeken projeleriyle beğeni toplayan mimarlar Bilal Bahadır Sezgin ve Murat Aşar, MABS Mimarlık çatısı altında hizmet vermeye başladı. Memleketleri olan Samsun’un Çarşamba İlçesinde mimarlık ofislerini açan genç mimarların, açılış törenlerine Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ile çok sayıda davetli katıldı.

DOĞAN VE YILMAZ’DAN ÖVGÜ

Mimarlık mesleğinin öneminden bahseden Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan burada yaptığı konuşmada, “Yaşam alanlarımızın, estetik kaygısıyla yapılmış yapılara ihtiyacı var. Bu anlamda mimarlara çok iş düşüyor. Bugün iki genç kardeşimizin, mesleki anlamda attıkları önemli bir adıma birlikte şahitlik ediyor ve kendilerini bu anlamda destekliyoruz. İlk adımlarını da ilçemiz Çarşamba’da atıyor olmalarının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. MABS Mimarlık ortakları Bilal Bahadır Sezgin ve Murat Aşar’ı tebrik eden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ise konuşmasında genç mimarları kutlayarak, “Değişen ve gelişen Çarşamba İlçemizde, böylesi önemli girişimlerin olması, bizleri memnun ediyor. Genç kardeşlerimize meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

“ADIMIZDAN SIKÇA SÖZ ETTİRECEĞİZ”

Açılış töreninin ardından konuklarıyla ilgilenen mimarlar Sezgin ve Aşar, katılım sağlayan davetlilere teşekkür ederek şu şekilde konuştular;

“Mesleki anlamda ilk profesyonel adımımızı MABS Mimarlık çatısı altında atıyoruz. Alanında uzman bir ekiple çıktığımız bu yolda, önemli işlere imza atacağımıza olan inancımız tam. Kısa sürede yakaladığımız başarı çıtasını, daha da yukarıya taşıyarak, Samsun’un önemli mimarlık markalarından birisi olacağız. Bizimle ilgili güven dolu sözlerinden dolayı Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz’a teşekkür ediyoruz. MABS Mimarlık ailesi bundan sonra adımızdan sıkça söz ettireceğiz” şeklinde açıklama yaptılar.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)