Bin İki yüz Usta Öğretici Bir Araya Geldi

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde yürütülen kurslarda usta öğretici olarak görev yapan Bin İki yüz Usta Öğretici Başkan Tok İle İlkadım Belediyesi Gazi Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

Samsun 16.10.2018, 20:25
Bin İki yüz Usta Öğretici Bir Araya Geldi

Bin İki yüz Usta Öğretici ile yeni eğitim dönemi öncesi bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsunumuzun geçmişinden gelen zengin kültürünü yaşatmaya, gelecek nesillere aktarmaya devam ediyoruz." dedi. 

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde yürütülen kurslarda usta öğreticiler bir araya geldi. İlkadım Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Murat Yalçınkaya ve Müdür Yardımcılarının da katıldığı toplantıda yeni eğitim dönemi öncesi planlama programı gerçekleştirildi.

İlkadım Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Murat Yalçınkaya burada yaptığı konuşmada; “İlkadım’da yaptığımız kültür çalışmalarını her geçen sene daha ileri bir noktaya taşırken özellikle İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un destekleri ile kurslarımızı gerçekleştirmeye bu yılda devam edeceğiz. En iyi iş ortağımız İlkadım Belediyemiz ile değerli usta öğreticilerimizin özverili çalışmaları 10 binlerce İlkadımlıyı meslek sahibi yapmaya devam edecek. Bu yıl gerçekleştireceğimiz kurslarımızın ilçemiz adına hayırlı olmasını dilerim” dedi.

İlkadım Belediyesi olarak sosyal yaşantı içerisinde İlkadımlılarla yaşamın her anında bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Erdoğan Tok, "Hep birlikte el ele samsunumuzun geçmişinden gelen zengin kültürünü yaşatmaya, gelecek nesillere aktarmaya devam ediyoruz.  Profesyonel eğitimciler tarafından eğitim alan kardeşlerimiz  birçok branşta kendilerini geliştirmenin yanı sıra ev ekonomisine de katkıda bulunmuş oluyorlar. Her yaştan hemşehrimizin, özellikle de hanım kardeşlerimizin sayısız kurs dalında eğitim almak için bir araya geldiği, ev ekonomisine katkı sağladığı kültür merkezlerimizde vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bu güzel buluşmada emeği geçen ve İlkadım ailesini oluşturan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim" dedi.

Yorumlar (0)
24°
açık