BİR BARDAK YEM, BİNLECE ÖZGÜRLÜK !

Samsun denilince ilk akla; 19 Mays şehri, Atatürk, Çiftlik Caddesi, Cmhuriyet Meydanı, Mecidiye, Samsunspor gibi markalaşmış ve isim yapmış birçok değerler ve yerler gelir.

Samsun 20.12.2021, 16:14
BİR BARDAK YEM, BİNLECE ÖZGÜRLÜK !

19 Mays şehri, Atatürk, Çiftlik Caddesi, Cmhuriyet Meydanı, Mecidiye, Samsunspor gibi markalaşmış ve isim yapmış birçok değerler ve yerler gelir.

İşte bu yerlerden, güzide mekânlardan biri de Samsun Cmhuriyet Meydanı'ndaki güvercinlerin beslendiği alandır.

Çeşitli etknliklerin, kan bağışlarının ve diğer birçok etkinliklerin gerçekleştirildiği, sözünü ettiğimiz Cumhuriyet Meydanı'ndaki güvercinler; bu şehrin hayvan ve kuş severeri sayesinde aç ve susuz kalmamaktadır.

Her ne kadar; tam anlamda bir besleme olmasa da; özelikle minik ve küçük çocukların bir hayli ilgisini çeken güvercinler, gerek çocukların gerekse de vatandaşlarımızın sayesinde beslenmekteler.

Bir bardak güvercin yemimim bir lira olduğu; Samsu Cumhuriyet Meydanı'ndaki güvercinler, bu açıdan bir nebze de olsa şanslı durumda.

Özellikle beraberlerinde anne, baba, büyükanne, büyükbaba veya yakınları eşliğinde bu mekâna gelen vatandaşlar; çcukları için bir liraya bir bardak yem alıp, güvecinlerin beslenmelerinden duydukları memnuniyet, sevinç ve heyecana ortak oluyorlar.

Minik çocukarın güvercinleri yakalayabimek için sağa sola koşuşturmaları ayrıca renkli ve ilginç gönüntülere sahne oluyor.

Haber : Oktay ZERRİN- Samsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)