Bölgede En Modern Canlı Hayvan Pazarı Satış ve Kesim Yeri Atakum'da Açıldı

Atakum'da Canlı Hayvan Pazarı Satış ve Kesim Yeri gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, Atakum ilçesine yakışır bir kurbanlık satış ve kesim yeri hazırladıklarını söyledi.

Samsun 15.08.2018, 21:49 15.08.2018, 22:17
Bölgede En Modern Canlı Hayvan Pazarı Satış ve Kesim Yeri Atakum'da Açıldı

Atakum Belediyesi olarak göreve geldiklerinden bugüne kadar 87 proje hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Taşçı, Canlı Hayvan Pazarı Satış ve Kesim Yeri tesisinin Bayramdan sonra da haftanın bir günü olmak üzere Atakumlulara hizmet vermeye devam edeceğini belirterek. "Bu vesileyle tüm hemşerilerimin yaklaşan Kurban Bayramını şimdeden kutluyorum” diye konuştu.

Atakum Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Canlı Hayvan Pazarı Satış ve Kesim Yeri açılışı,

Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, AK Parti Atakum Kadın Kolları Başkanı Sevim Aydın Özil, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan Kösef, Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bekir Şişman, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Atakumlu vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

"Atakum Belediyesi olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz"

Bölgenin en modern ve hijyenik Canlı hayvan satış ve kesim yerini Atakum’a kazandırmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum ilçesine yakışır bir kurbanlık satış ve kesim yeri hazırladık. Önceki dönemlerde atıl durumda olan 28 bin metrekarelik alanımızı daha da modern bir hale getirdik. Hijyen konusuna büyük önem verdiğimiz alanımızda, vatandaşlarımız kurbanlık hayvanlarını alabilecek, dini kurallara göre kesimlerini bölgenin en hijyenik tesisinde yaptırabilecekler. Amacımız, vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en güzel şekilde yaşaması, ibadetlerini kolaylıkla yapabilmesidir. Bu anlamda Atakum Belediyesi olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Bayramdan sonra da Canlı Hayvan Pazarımız haftanın bir günü olmak üzere Atakumlu hemşerilerimize hizmet vermeye devam edecek. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin yaklaşan Kurban Bayramını şimdeden kutluyorum” dedi.

Atıl Tesis Ekonomiye Kazandırıldı

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman burada yaptığı konuşmada, “Bu atıl tesisi ekonomiye tekrar kazandırdığı için belediye başkanımız İshak Taşçı’ya teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu yeni kabinede yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Samsun’a geldiğinde önemli bir konuyu paylaşmıştı. Artık yeni tesis yapmak yerine var olan atıl tesisleri yeniden hayata geçireceklerini belirtmişti. Bu anlamda Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya, bakanımızın bahsettiği konunun ilk örneğini Atakum’da sergilediği için teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın yaklaşmakta olan kurban bayramını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.


KAYMAKAM NAZLI'DAN TEŞEKKÜR

Atakum’a kazandırdığı projelere bir yenisini daha ekleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür eden Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, “Atakum’un gelişimine yön veren projelerle başarılı bir belediyecilik faaliyeti sürdüren Atakum Belediyesin Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ediyorum. Ülke olarak içerisinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde, açılan her tesis, üretime katkı sağlayan her hareket, emperyalist güçlere verilen en güzel cevap olacaktır. Bu anlamda çalışmak ve üretmek zorundayız. Bunun bilincinde olan, bunun önünü açan kim olursa onunla birlikte yürümek zorundayız. Bu anlamda atıl vaziyette bulunan bu alanı Karadeniz Bölgesinin en modern Canlı Hayvan Pazarına dönüştürerek ekonomiye kazandıran Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı tebrik ediyor, ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını şimdiden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)